dust8

Byl by důvod k reklamaci či vrácení zboží, pokud se zařízení nabíjí delší dobu, než je papírově a obecně stanoveno?

Nejlepší odpověď
Vojta24

No to asi ne, protože to spíš souvisí s poškozenou či opotřebenou baterií a baterie je spotřební zboží, na které se záruka nevztahuje.

Taky je možný, že prostě jen používáš slabý zdroj energie, který neumí dodat potřebný proud. Například dobíjet to z powerbanky nebo z notebooku není zrovna dobrý nápad a potřebný doba se tím může dost prodloužit. Mělo by se to nabíjet, z něčeho, co má alespoň 2A výstupní proud.

Další odpovědi
Hlada

Ano, je to důvod k reklamaci.
S velkou pravděpodobností jde o vadu nabíječky. Před časem jsem se tím zabýval. Udělal jsem si jednoduchý přípravek k měření zatěžovací charakteristiky a můžu potvrdit, že 80% nabíječek zdaleka nedodá jmenovitý proud a to bez ohledu na cenu nebo značku.

Dochy

Muselo by to být asi opravdu výrazné prodloužení. U nabíjení mobilů a podobných zařízení přes USB se na době nabíjení podepisuje prakticky vše po cestě… Nabíječka, kabel (délka, kvalita), konektory (přechodové odpory např. kvůli oxidaci kontaktů nebo kvůli mechanickým vůlím), elektronika mobilu, stav akumulátoru (opotřebení, vnitřní odpor, teplota). Pitomej starej USB kabel dokáže prodloužit dobu nabíjení klidně ze 3 hodin na 20. Přitom se mobil stále tváří že nabíjí.