Oukej298

Budu i nadále dostávat alimenty, když si sjednám kontokorent?

Je mi 18 a dostávám od matky alimenty neboli výživné, ale aktuálně potřebuju něco urgentně zaplatit a peníze dostávám až za dva týdny, napadlo mě sjednat si kontokorent. Neztratím po sjednání kontokorentu nárok na alimenty?

Odpovědi
Pepa25

Předpokládám, že výživné dostáváte každý měsíc stejné, nezávisle na zůstatku na účtu, ne?

nyjono

Kontokorent je pouze domluvené přečerpávání Kč na účtu s následným zaplacením úroků.
S alimenty, výživným ani jinými platbami to nesouvisí.
Je pak pouze zaplatit potřebné.
Takže ano, dostaneš.
Počítej ale s těmi úroky. Nejsou zrovna nízké.