e1232851@trb

Bude tento kabel fungovat, jak má?

bude splňovat všechny požadavky kategorie 5e?

http://www.ex­tratopshop.cz/ex­tratopshop/eshop/4-1-PC-prislusenstvi/0/5/282-SITOVY-KROUCENY-KABEL-CAT-5E-305m-LAN-UTP-ETHERNET

Nejlepší odpověď
Dochy

Měl by být v pohodě.

Nesouhlasím s mosojem jak píše hlavně zapojit oba konce stejně. Tyhle kabely mají kroucené párované žíly každý pár je kroucený jinak aby mezi jednotlivými páry docházelo k co nejslabším přeslechům. Takže vždy jeden pár by měl být použit k přenosu jednoho signálu, jinak se pro větší délky kabelu zvyšuje riziko zarušení (jak přeslechy, tak rušení z okolí)

Další odpovědi
gobls

Především, hliníkové kabely bych někam dával jen jako za trest. Zejména pokud bude volně pohyblivý.

mosoj

Když správně zapojíš konektory tak proč ne. Nejlépe zapojit oba konce stejně pokud neznáš barvy. Zapojení ale nesmí požadovat překřížení.

Arne1

Fungovat bude. Ale kvalita nic moc – však se tam píše „Ideální pro domácí výstavbu počítačových sítí Ethernet 100Mbit“ – pro profi použití bych ho nebral. Je vyroben z podřadného materiálu – hliník potažený mědí. Předpokládají použití pro max 100Mbit, ale dnes už se i doma běžně používají zařízení komunikující rychlostí 1Gbit.
Takže záleží na tom, co od toho očekáváš…

rodier

Ahoj, podle popisu by mel. Akorat se mi tam nezda tech 10m delka, dle specifikace by to melo zvladnout az 100m.

@ Arne1 – meles kraviny. Cat 5e je specifikace pro GIGABIT Ethernet tzn zadne 100mbit max. Navic eckovy standard je mnohem prisnejsi na ruseni preslechy a dalsi veci nez klasika, takze cat5e je mnohem lepsi nez cat5 ale dokonce i cat 6!
Je to takto
cat5 > cat6 > ca5e > cat6e v kvalite z leva do prava.

kelley

Bude. Zapojení máš tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/RJ-45

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/RJ-45

Arne1

rodier: vycházím ze specifikace toho kabelu. Buď platí specifikace nebo označení 5e. Na druhou stranu ta obchodní firma jednou uvádí „5“ a podruhé „5e“. A jak jsem psal – pro kvalitní kabeláž bych raději použil nějaký běžný kvalitní kabel známé značky (typicky Belden)