Pokročilý

Proč Border vypadá jinak na různých monitorech?

Je to grafika ke stránkám. Používám notebook, ke kterému mám připojený externí monitor na který mám rozšířenou plochu. Mezi hlavičkou a dalším DIV mám 1px border > následující kód

border: 1px rgba(255,255,255,0.5) solid;

Na monitoru notebooku se border zobrazuje plnou bílou barvou, spíše jako kdybych použil pouze rgb místo rgba. Když okno chytnu a přetáhnu na externí monitor, najednou se to zobrazuje tak jak má - bílá je napůl průhledná. Je to pořád ten samý prohlížeč, jen si okno přehodím jinam. Nechápu proč se to zobrazuje rozdílně.

Na obrázku je nalevo screenshot monitoru notebooku a napravo screen externího monitoru.

Setkali jste se s tím někdy? Jak se toho zbavím?

Obrázek - https://db.tt/…

Doplňuji:
Nakonec jsem ten border musel zrušit a vytvořit místo něj nový absolutně pozicovaný DIV (width=100%, height=1px) a na něj použít průhlednost. Problém byl asi ve spojení několika věcí.
- fotka v pozadí měla nastaveno "background-size: cover" (které ale potřebuji), když jsem to zrušil tak to fungovalo na obou monitorech.
- css box model - že se border nezapočítává do velikosti elementu. (použitím box-sizing se nestalo nic)
- a jak psal Matesax - hardwarový problém

Odpovědi:

Zlatý

nezbavíte sa toho.

každý monitor zobrazuje inak.
podobne i každé oko vníma inak (na tom istom monitori) - mám na mysli oko=človek.

:-Q

Bronzový

Problém samozřejmě není v monitoru, avšak v převodu VESA informací z portu přes CR4 do promítacího pole. Proto je potřeba přenášet oddělené informace - takzvanou "hodnotu průhledných pixelů". A protože prohlížeče používají vektorovou grafiku, tento převod probíhá v jediném okamžiku. Proto u PC, které mají starý způsob - VGA , se tento problém objevovat může a bude. Místo používání RGBA tedy používejte filtry. Tedy ma matku hoďte průhlednost a nechce ji přesahovat o 1px. Tak to bude vypadat jako border a přitom všude pojede transparentnost... (filtr opacity) Ovšem ne na matku, ale spíše na element podkladový - protože když to hodíte na matku, bude průhledné i dítě - to záleží na tom, co chcete...
Doplňuji:
Vlastně bude nejlepší, když jen matka bude přesahovat a mít v pozadí PNG 1x1 PX s uloženou hodnotou průhledných pixelů...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.