Bronzový

Bitcoin mining přes guiminer, má někdo zkušenost?

Má tu někdo zkušenosti s bitcoinama a s dolováním?
jestli ano tak jakou zkušenost a jak přesně to funguje?
prosím odpovědi jen od těch, co mají přímou zkušenost, nebo aspon z doslechu.

Odpovědi:

Obecně jak to funguje si najdeš všude. Já se tím začal zabývat poslední měsíc a co jsem zjistil a dopočítal se, tak s těžením na GPU nám už asi ujel vlak, resp. možná je ještě možnost na poslední chvíli naskočit, ale těžko říci jestli to má smysl. Základní průser počítač žere el. a ta stojí pomalu víc než co vytěžíš. 1) možnost pokud máš el. zdarma, 2) pokuď máš spolehlivé výkonné železo v záruce s dobrou účinností (výkon vs. spotřeba) a pořád je riziko že bitcoinu přestanou lidi důvěřovat a padne. Pokud ti nevadí tohle riziko, možná lepší si ty BTC nakoupit rovnou a spekulovat na růst, protože při těžení s nízkou efektivitou děláš v podstatě totéž. Možná by mohl být pro opozdilce jako my zajímavý litecoin a další cryptoměny. Litecoin(LTC) hlavně pro odlišný algoritmus těžení tzv. scrypt na které se zatím FPGA a ASIC nevyplatí. FPGA asi použít půjdou s RAM, ale ASIC by byl příliš drahý(o tom ale prd vím, to jsem různě načetl) Čím více lidí těží, tím jsou jejich podíly menší, roste náročnost a efektivita je důležitější. Podobně jako se zavíraly zlaté doly s tenkou žílou, kde bylo těžit dražší. Hlavně nezkoušej jako já těžit na GPU v noťasu! :-D Nemusí tam být souvislost, ale během 24h těžení na rok starém Ideapadu z570 se mi posral větrák a vytěžil jsem pár haléřů. Známý má mašinu na 250Mhas a el. zdarma a má spočítané při kurzu který se ještě dost propadl na 1000Kč měsíčně. Ale zabývat se bitcoinem může být i tak perspektivní! Vymysli a nabídni nějaké služby okolo. Na zlaté horečce vždycky nejvíce vydělali ti co prodávali lopaty! ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.