bankovní poplatky – promlčení ?

má právo si banka účtovat téměř po 10-ti letech pokutu za údajné nedodržení disponibilního zůstatku na běžném účtě dle všeobecných podmínek banky, když účet byl v roce 2001 zrušen, vypořádán bez připomínek banky a bez jakéhokoliv dluhu

Nejlepší odpověď
standa

Pokud se ze strany banky jedná v uplynulých 3 letech o PRVNÍ výzvu, tak by vám nic nemělo hrozit. Údajný nárok banky je promlčen.

Přesto bych bance napsal jednoduchý dopis, že se zaplacením pokuty nesouhlasím, neboť účet byl již v roce 2001 zrušen a až do dnešního dne banka nevznesla žádné námitky, proto se lze důvodně domnívat, že případný nárok (který navíc kategoricky odmítáte) je promlčen.