To jsem já..

Jak posílat balíčky na České poště?

Prosím vás, když chci někomu poslat balíček přes ČP, nebo psaní, to je jedno, jako dárek, aby nic neplatil při převzetí? Jak se to dělá, když někdo něco někomu prodává a ten člověk má ty peníze zaplatit při předávání? To ten odesílající jak řekne na poště? Jak se k němu ty peníze potom dostanou?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
mosoj

Trochu zmatečná otázka, nemyslíš ?

  1. Obyčejný balík.
  2. Balík na dobírku. Na poště ti řeknou co a jak máš vyplnit. S balíkem podáváš i dobírkovou složenku s tvojí adresou jako doručitele.

Doplňuji:
Viz. stránky ČP.

Další odpovědi
ReHu

Co to meleš?

  1. když někomu pošleš balíček nebo psaní, nemusí nic platit. Platí odesílatel.
  2. Vyplníš příslušný podací lístek – info na poště
  3. Ke omu se mají jaké peníze dostat, když posíláš dárek, aby ten někdo nic neplatil?