1Filip Novak

Balíček ze zahraničí, a pošta v ČR

1)Dobrý den, když přijede můj balíček ze zahraničí do ČR, tak je náhodné jaká dopravní služba ho převezme? (PPL, DPD, ČP) Nebo to vždy přebíra ČP?

  1. Je možné odesílateli nechat vzkaz ať výhradně balíček převezme ČP?

Odpovědi
Drap

Dodavatel předá té dopravní firmě, s kterou má smlouvu.

Ondy1994

  1. Záleží jaká přepravní společnost to věze. Základní parametr je ale takový že DPD veze samo, PPL je s DHL, FedEx vozí sám a UPS vozí samo. Česká pošta většinou vozí od ostatních státních post (Austria postal 📯 aj.) + Ty co zasílají kýmkoli jiným než velké komerční přepravní společnosti (ne vždy pravidlo).
  2. ne, to nelze. Ale zkus se domluvit s tou danou společnosti. Vždy jsem našel řešení. (Doručení jiný den, pick-up místo).