bara.sp

Ahoj Mám na ten samí notebook už 5 nabíječku za rok a půl a už nevím co stím mám dělat může mi někdo pomoct

Doplňuji:
Zásuvka je v pořádku. Nabíječku jsem měla pokaždé v servisu anic nenašly . Předtím jsem na ten samí netebook už měla 2 další nabíječky a dopadly uplně stejně z jedné mi šel i kouř.

Nejlepší odpověď
anonym

Jelikož nevidím otazník, ani pointu dotazu tak Vám těžko někdo pomůže.

Ale myslím že máte problém s nabíječkou která Vám notebook nechce nabíjet. Chyb může být více. Např. kolík na základní desce mže blbnou či může být nestabilní napětí v zásuvce a nabíječka to hold nevydrží – doporučuji zakoupit UPS který se stará o rovnoměrný proud, tzn. žádná výchylka jej nedostane do rozpaků 🙂
Doplňuji:
Pokud šel kouř tak to může mít několik záměrů: Frekvenční výkyvy v napětí, Zkrat na základní desce nebo ve zdroji,… Doporučuji si nechat vyhotovit odborný posudek od elektrikáře a od servisu na notebooky. Každý posudek stojí v řádu 100 – 500 Kč

Další odpovědi
huxa

l564 byl o třináct minut rychlejší než já :)

Ještě bych dodal-dělají vám to v domě i jiné spotřebiče, resp. odešel ještě nějaký a podobným způsobem? Jestli ano, bylo by dobré zavolat elektrikáře, neboť takto velké výkyvy by byla dobré řešit. Jinak bych ještě zkusil jinou nabíječku (jistí čínští výrobci výrobky prostě záměrně kurví), jinak bych zkusil nějakou tu ochranu před přepětím (dobré dávat do všech zásuvek, kde máte nějakou elektroniku-PC, TV, mobil, videa, …).

gepik

Síť(zásuvka) bude nejspíš v pořádku, pokud by nebyla, „hořely“ by i jiné spotřebiče nejen u tebe ale i u sousedů. Pět zničených nabíječek už naznačuje, že nejspíš bude špatný počitač, asi nabiječe přetěžuje a ty to nevydrží. Dones do servisu komplet, ať přeměří nabíjecí proudy.