jennysh

2 systémy windows7,ubuntu

chci se zeptat zda li je možné abych měl windows 7 i ubuntu na svém pc nepřemaže mi to windows 7? ubuntu bych totiž používal při práci a windows 7 na hrání aspoň nějakých her :)

Odpovědi
Bumbes

Nevím zda to jde zrovna s Ubuntu, ale některé verze Linuxu jsou s Win7 kompatibilní.

anonym

předpokládám že se ptáš na možnost instalace ubuntu takovým způsobem, aby při následném zapnutí počítače si měl vždy volbu nastartovat ubuntu i původní windows které si v počítači měl …

… pak ano to samozřejmě lze zařídit velmi snadno. Použij instalátor WUBI, pokud stáhneš UBUNTU ze stránek WWW.UBUNTU.COM a vypalíš na CD, stačí pak jen toto cd vložit do počítače (při zapnutých windows), instalátor ubuntu se spustí a dál už stačí jen řidit se českými pokyny ->

http://wiki.u­buntu.cz/Wubi