SimcaKupkova

2 kila granulek za 5–6 dní

Máme doma 2 kocourky je jim 5 let a papají jako diví od té doby co začala zima..Vždy jim stačili ty 2 kila tak na 14 dní ale teď? Oba už pomalu vláčí své špíčky po zemi je to normální? A o hladu je nechat nechci protože to jejich mroučení je opravdu hrozné..

Nejlepší odpověď
WeeBear

Dělala bych to jako se psy – nedávej jim vždy plnou misku, obzvlášť pokud už málem tahají bříška po zemi. Určila bych pevnou denní dobu, (ideálně ráno a večer), kdy každému dám jídlo.. Když mají zvířata věčně plné misky, tak to také není moc v jejich prospěch. A pokud to tak uděláš, tak s nějakým mňaučením a schválnostmi na začátku asi budeš muset počítat..

Další odpovědi
Belatrix

No..ja byt na vasem miste nejdriv bych vyzkousela tzv. granule light-muzete je davat kocourkum v obvyklych davkach, ale granule budou „vic zdravejsi“-s mensim obsahem tuku atd. A kdyby to nepomhlo, radsi se poradte s veterinarem-s obezitou si radeji nezahravat..;)

terry

Souhlasím.
Zjisti, kdy jedí nejvíc a dej jim misku třeba 2* denně.
Je to jako u psů. Kočky mají rády pevný režim.

Mapel

Pro lidi i zvířata je nebezpečná obezita. Musíš navodit režim v krmení. Dávej jim menší dávky 3× denně. Bude míň mňoukání. Jináč by stačilo 2× denně.