zjentek

Cappuccko, větou „Česká republika má nejvyšší míru bezdomovectví ve východní a střední Evropě“ je jen jinými slovy vlastně řečeno, že česká republika má nejblíže k západní Evropě, nic víc. 🤷🤷🤷Neves hlavu, prostě Črdel má dobře našlápnuto (jde sotva o rozvoj tím žádoucím směrem)! 🙋

Další odpovědi
da ny

Ona je to spíš nafouknutá mediální bublina.
Ono je jich jinde, také dost (celá gheta), ALE, jsou nuceni uznávat
autority, pořádek, pravidla a řád.
Nejsou již tak troufalí, aby obtěžovali turisty, za každou cenu.
Vystavovali se na nádraží, u nákupních center, v centrech měst.

Je řada míst, měst, kde zdržovat se na ulici po 20., 22. hodině a za tmy,
je nežádoucí a nemyslitelné.
A žádné fešácké kriminály (USA).

Jsou stažení, vykázaní z veřejných prostranství, NEMILOSRDNĚ!
Je to záležitost zastupitelů ve městech, městských strážníků a policie.
U nás má každý jen plnou pusu demokracie, svobody, svobody slova
a svobody volného pohybu. Nikdo, ale neví, co to ve skutečnosti e.
Co to obnáší a že to má nějaká pravidla.

Filip84

Ale ne, do toho normálně vidíš a není na tom nic složitého 😅:

Vágus ti prostě makat nebude. On má na práci alergii, jak začne pracovat, dostane epileptický záchvat. Vyléčili by ho leda v pracovním Lageru stalinskýho typu, že když by dostal ten epileptický záchvat, tak by mu soudruzi gumovou láskou strany pomohli hlouběji si zapsat do makovice a správně pochopit zásady ľudodemogratického spolunažívania, taký rychlokurs marxismu-leninismu by mu dali. A v případě potřeby opakovaně! 😎😜😂

Zároveň si rádi zavdaj z flašky lahve. Nejsou vybíraví, pijí všecko, co teče, je v tom spiritus a dá se to pít: Okenu (těm se říká „modré ráno“!), polituru na kopyta, lihobensin, prostě: všecko.

No jo, jenže život není krásný. Když neděláš, chlastáš, tak většinou moc peněz nemáš. A když ty peníze potřebuješ, protože tabák a alkohol v containeru obvykle nenajdeš, oproti jídlu a oblečení, no tak musíš alespoň žebrat. Kdyby žebrat! Somrovat, otravovat – jak tady „sultán“ umí, by k němu mohli jít do učení! 😎😈

A jako si nemůžeš na Bahnhofu ustlat kde chceš, musíš se nejprve informovat na místní poměry, zda už tam nepelechuje někdo jiný, no tak ale taky nemůžeš somrovat kde chceš, zvlášť ne na takovým Koňským trhu na Novém Městě, protože aniž bych chtěl předjímat, čistě soudím, že víc vysomruješ na tom Koňským trhu, než někde v Německých Pavlovicích, okres Bruntál, na rynku. 🤷‍♀️ No a to víš, no, že se toho někdo chytne a hned je „zdaní“! 😈

A taky Ti mohu vysvětlit, čím to je: není na ně „metr“.

Za Husáka by dojeli soudruzi z VB v Žigulu, nebo i ve Volze, vyskočili by z toho pojazdu tři, vůbec by se s vágusem nebavili, by ho bafli, jak zapomenutý pytel na nádraží (když by se „bránil zatčení“, tak by mu projevili péči Strany gumovou láskou strany a venku by mu, taky, ukázali, jak funguje souprava KASR v praxi) a věř, že by mu to na OOVB „vysvětlili“. 😈 Neříkám, že to je ideální řešení, není. Není to ani kulantní řešení. Ale řešení to je! 🤷‍♀️

Všude kolem nás, teda krom Štátu Bačalandia, ale to je zase jiný příběh – Bačovia, když takový vágus někde nemá být, tak tam není. Proč? Protože za přestupek může jít v Arest. Ne na dlouho, na dny, tejdny, ale to stačí! 😈 Proč? To je jednoduché:

takový vágus je černý jak briketa, když ho seberou, tak má u sebe leda pár chechtáků. Dejme tomu, že vyfasuje pět dní v lochu. Tak pět dní si nezakouří, a ani se nenapije! 😈 To si 3× rozmyslí, frajer, jestli chce skončit znovu v obecní šatlavě! 😎😈

U nás ne, takže pokud mu to strážníci / policajti nevysvětlí „ručně“ někde v křovině a „pod rouškou tmy“, není na něj páka. 🙄🙈

Rokio

Ano, je to smutné. Na druhou stranu, pokud je někdo v Česku bezdomovcem, tak si za to většinou může sám.

zjentek

Mamrd, naopak já bych práce dal okusit tobě. Jako vážně, tvrdé práce. Práce však není přemýšlení (ano, je to tak, myšlení není práce) a mohla by tě tak, mamrde, snadno zaskočit a docela tak i rozbít celý tvůj koncept chápání světa.

cappuccino

Myslim si, ze je to oblast, o ktere toho moc nevime. Napr. v Praze, konkretne na Vaclavaku existuji cele gangy, ktere maji prisna pravidla. Takze i zebraci jsou pod kontrolou a musi odevzdavat sve zisky a delit se.
Tito lide proste maji svuj svet, do ktereho normalni obcan moc nevidi.