Lgee

Komu patří Allegro group?

Nepodařilo se mi najít, vždy napiše jen mateřskou společnost, nebo ostatní firmy patřící pod allegro.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Společnost byla sice založena v Poznani jako aukční/bazarový portál, ale časem změnila obsah na mezinárodní prodejní platformu. Od roku 2020 je to a.s. a největší podíly drží britský investiční fond Permira a lucemburský Cidinan.

Další odpovědi
Pepa25

Mateřská společnost Allegro.eu S.A. je obchodovaná na varšavské burze. Největší akcionáři jsou dva investiční fondy Cinven a Permira (mají 22 % a 25 %) a zbytek jsou akcionáři, kteří koupili akcie na burze.
Zdroj: informace: konsolidovaná výroční zpráva za r. 2023

Zdroj: https://about­.allegro.eu/ir-home

Drap

Je to polská společnost.

df

Co pořád máš s tím allegrem? Založil to pšonek, ten to prodal kšeftařům z Anglie a Francie. A to víš, že pod allegro patří mall.cz, heureka.cz a aukro.cz?