Rokio

Jak moc musí být Česku zle, aby nás vyrazili spasit blaničtí rytíři?

Mělo by to být tehdy, až bude české zemi úplně nejhůř.

K čemu by tedy mělo dojít, aby šli do akce?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Místo buzení blanických rytířů by se měli probudit lidi, aby viděli, co se děje. Západ je pro nás už jen špatný příklad, kudy ne. Maďaři a Poláci to pochopili, Slováci také. Jen Češi chrápou a nechtějí nic vědět, v čele s vládou bruselštější než Brusel.

Další odpovědi
annas

Rokio,. zapomněl jste, že vaše iotázka se se týká pověsti, kterou převzal od Kosmy Alois Jilrásek a zachytil ve Starých pověstech,. Občas pomůže k opochopení situace i stará moudrost z lidové slovesnosti. – naděje, dže nemůstaneme sam.

Rytíři přiojdou podle pověstíi, až za svaytého t Dyndy,.

Připomenu piovwst

"Blaník uzamčen, vážně, až zachmuřeně shlíží na osamělou, od světla odlehlou krajinu, a jako by trud teskné dumy na něm a všude kol spočíval. Svatováclavské vojsko spí. Ještě není čas, aby vstalo. To bude ve chvíli největšího nebezpečenství, až se na naši vlast sesype tolik nepřátel, že by celé království roznesli na kopytech svých koní.

Tenkráte budou vidína znamení: uschnou vrcholy stromů v blanickém lese, na temeni hory se zazelená starý uschlý dub a pramen u skály se tak rozvodní, že se bystřicí dolů povalí. Tu pak se strhne veliká, krvavá bitva v krajině mezi Blaníkem a Načeradcem. Rybník Pustý, u něhož se starý uschlý strom před bitvou zazelená, naplní se potoky prolité krve. I bude pláč a veliké zkormoucení pro ten zoufalý boj, ale Čechové se proti silnějšímu nepříteli hrdinsky brániti hudou. V rozhodnou chvíli se Blaník otevře, rytíři v plné zbroji vyhrnou se z hory a svatý Václav, jeda na bílém koni, je povede na pomoc Čechům.

Nepřítel, náhlým strachem obklíčen a jako zmámen, bude ku Praze prchat a tam pak bude hrozný ten boj dobojován[3]. A bude tak zuřivý, že krev proudem poteče od Strahova až po kamenný Karlův most. Tu svatý Václav na bílém koni s korouhví v ruce Čechy povede a cizozemce a všechny nepřátele českého království ze země vyžene. A sv. Prokop, opat sázavský s berlou, bude mu pomáhati.

Pak nastane svatý pokoj a země česká si odpočine. Mnoho Čechů sic za těch bojů zahyne, ale ti, kteří zůstanou, budou mužové celí. Poznajíce chyby svých předků i své, budou pevně státi a nepřítel jimi o zem neudeří.

Poselství:. „Šťastná buď, ó vlasti milá, síliž se pokolení tvé, ať přemáhá všechna protivenství, ať zachová svaté dědictví: mateřský jazyk i staré, dobré právo své.“

https://cs.wi­kisource.org/wi­ki/Star%C3%A9_pov%C4%9Bs­ti_%C4%8Desk%C3%A9_(195­9)/Blani%C4%8Dt%C3­%AD_ryt%C3%AD%C5%99i

Z toho plyne, že nepřijdou, i když naší zemi může být hůř. . Přece to nezáleží na spících rytiřích, ale především na všech lidech, jejich pohledu na skutečnost, nejen u nás, ale i ve světě, n a tom, jak se zachovajoí dál…
.
Přece kdo chvílil stál, už stojí opodál. Ćas nový, nové chce mít činy. … svrdiol už Jan Neruda, ..

Savier

Hodně, hodně zle. To by museli padat trakaře.

Tonda Káňa

Měl jsi dát krátké vysvětlení, kdo to jsou blaničtí rytíři. Protože chudáček df takto vůbec neví, na co se ptáš… 😐

Filip84

Víš, který pes utíká nejrychleji? Ten, který utíká z KLDR na jih! 🤓

Ještě nějaký jiný vtip, než o blanických rytířích? Nebo Orel a ovečka, to je taky dobrá pohádka! 🤓

Africanus

Ametyst: Svatá prostoto, a kdo že tedy má být ten dobrý příklad?

Ametyst

Maďarsko, Polsko, Slovensko. Kvůli pražské vládě je spolupráce s V4 na nule. Sleduj i jiné zprávy než z Prahy. 😐

df

Honda Táňa: feťák a alkoholik, v hlavě nasráno. Manželka tě vykopla, nikdo tě nechce, žrát musíš blafy své sestry, která tě ubytovává. Používáš cizí hlášky, cizí texty z internetu. Když něco vybliješ ze sebe, tak je to protimluv. Ty raději drž hubu a šoupej nohama. Nejsi s to ani pochopit, kdy si někdo z tebe dělá legraci

Filip84

df: Já bych to, čistě jenom pro pořádek, doplnil: sestra ho ubytovává, navaří mu beztak za „pánbů zaplať“, protože skrze exekuce je černý, jak briketa, ale – pozor, teď to přijde! – on místo, aby byl vděčný, tak ještě píčuje! 🤷‍♀️🤓

To, víš co: kam se hrabou zdejší „baroni“! „Vévoda“ si tety váží, ať je jaká je a „sultán“ je na mamá taky hodný, podle všeho! 🙄 I když z toho, co mi psal soukromými zprávami, to s mamá taky není všelijaké. Ale váží si! 😎

To víš: hlavní mentál! 😈

Tonda Káňa

Feťák a alkoholik již dlouho nejsem, už jsem čistý a maximálně si někdy dám pivo, ale mám to pod kontrolou. Takže takhle urážka je lživá 😎

A ty cizí texty z internetu nechápu, jak myslíš. Viz diskuze pod mojí otázkou…

Filip84

No jo, no, jenže: jednou alkoholik – navždy alkoholik. Alkoholik, co si „někdy [dá] pivo“ je alkoholik. Alkoholik si nesmí už nikdy cucnout ethanolu, a i tak bude alkoholik!

Pak se ale nemůžeš divit, že ti ta hlava šmatlá, a že si nevíš rady se svými myšlenkami, až se ti zdá, že nemáš svobodnou vůli. 🤷‍♀️ Ono se ti to nezdá, ty ji nemáš, skrze hlavy porouchání chlastem a fetem (inter alia). 🤷‍♀️

Je dost pravděpodobné, že máš náběh na schizofrenii, že bys i potřeboval „baronský“ léky na hlavu pro pacienty s hlavou.

Tonda Káňa

Tvl, to už je vrchol demence, toto 😑

Jak můžeš takhle sebevědomně tvrdit, že mám náběh na schizofrenii? Ty mě znáš osobně? Vyplývá snad nějak z mých odpovědí, že mi hrozí schizofrenie? Ne, nic o psychologii nevíš, jsi jen hospodský. Stejně tak bych mohl já tvrdit, že ty máš podle těch výblitků náběh na demenci…

A svobodnou vůli podle mě nemáme, to jsou pouze mé filsofické úvahy, úvahy, kterými se zabývají filosofové po staletí. Je vidět, že o filosofii nic nevíš 😉

Jo a s tím alkoholismem je to blbost, to je jak říct že člověk co měl kdy depresi a vyléčil jí má nafurt, kravina 🙄 Já deprese měl, nevím, jestli víš, co to je, ale já už je teď nemám. Podle tebe ale asi furt jo, že?

Tonda Káňa

Ametys, u Poláků si nejsem moc jistý, Tusk je probruselský až až…

Ametyst

Tusk je, ale polští zemědělci blokují úspěšně ukrajinskou hranici, a nepustí kamiony s ukrajinským obilím, aby mršilo ceny polským, a vlastně evropským zemědělcům. Ukrajinská půda povětšině patří už americkým globálním monstrům BlackRock a Vanguard, takže ukrajinské obilí je americká pomsta Evropě.
Včera protestovalo ve Varšavě 100 tisíc lidí proti Green dealu, který zdraží lidem úplně všecko.