Savier

Lidé už budou jen degenerovat?

Do budoucna.

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud budou lidé žít v nadbytku, tak ano. Žijeme v období TOXICKÉHO nadbytku. Nadbytek v žádném společenství – a to ukazují třeba výzkumy na zvířatech, nevede k rozvoji, ale k degeneraci. Čím více toho získáme za menší úsilí, tím méně se snažíme – aktivujeme náš organismus, a ten pak začíná lenivět a degenerovat. Čím větší uspokojení potřeb, tím menší motivace, k čemukoliv. Bohužel.
🙂
Doplňuji: Tělo je sice docela dobře stavěno na vysokou fyzickou zátěž a strádání, ale není připraveno na roky trvající nadbytek, nečinnost, zírání do obrazovky počítače, přijímání stovek megabytů informací.
😉

Další odpovědi
iceT

Řekla bych, že ta degenerace pomalu, ale jistě už začala.

Filip84

Ne. Až to dostoupí do nějakého pomyslného bodu, přijde „velký průser“, jakýsi restart a s degenerací bude konec – jako 100+1× v historii.

Ametyst

Vypadá to tak. Nezdá se, že by byly kladeny vysoké nároky na žáky a studenty. Inkluze to zabila. I zaměstnavatelé dávají přednost levné pracovní síle před kvalitou. Vysoce výkonné a pracovité evropské obyvatelstvo je nahrazováno etnikem z Afriky a Asie, takže cíl je jasný: plánovitá degenerace.

Drap

Z čeho tak usuzuješ? Bez křišťálové koule to doposud nikdo neví.

Tonda Káňa

Někteří se už rodí jako zdegenerovaní…

df

Marci1: autor příspěvku neuvedl, jestli má na mysli degeneraci fyzickou, nebo duševní.
Vy popisujete zřejmě degeneraci fyzickou, neboť se opíráte o výzkumy na zvířatech. Pokud byste mluvila o celkové degeneraci, tam by výzkumy na zvířatech měly slabou vypovídací hodnotu.
Takže je třeba si ujasnit, o čem je řeč.
Čeho je podle vás nadbytek a koho se týká? Máte snad na mysli potravu? Nebo hmotné statky?
A ještě ohledně motivace. Nesouhlasím s tvrzením, že “ Čím větší uspokojení potřeb, tím menší motivace, k čemukoliv.” člověk má celý život potřebu uspokojovat své potřeby. Jakmile uspokojí jednu potřebu, ihned začne uspokojovat další a další. Není člověka, který by ukojil všechno své nutkání.