nigi.jakub.

Proč chodí email na jinou adresu než zadám?

Zdravím, máme u nás ve firmě problém s emailem. Email máme na raz-dva.cz a máme tam dané dvě emailový adresy, řekněme email A a B . Email B skoro nepoužíváme jen občas, Email A se používá pořád. Když se z mailu A někam napíše tak odpověď přijde na mail B , ale jen OBČAS né pokaždé. Kde by mohla být chyba? I když si pošlem sami sobě mail A přijde to na B. Díky
Doplňuji:
Používáme Live Mail, nikde toto nastavení jsem nenašel. Mail nemohu poslat. šéf odjel a má zamčenou kancelář. Vždy odesíláme stejným způsobem…

Nejlepší odpověď
anonym

A není na emailu A nějaký filtr, který zprávy určitých vlastností (podle nastavených kriterií) prostě přepošle??
Doplňuji:
Mosoji – vidím, že problematiku opravdu ovládáš…
😁
No – tak jen pro tvé info – na mailboxu (přímo v nastavení mailboxu daného mailserveru) můžeš nastavit leccos – a to zcela bez ohledu na obsluhu mailboxu – takže nějaký mailer (klient) prostě není důležitý…

Další odpovědi
Dochy

používáte klienta, nebo webové rozhraní? Nemáte někde nastaveno „reply-to“?
Posíláte ty mejly vždy stejným způsobem? (stejný člověk stejným programem ze stejného počítače)

ev. můžete mi z toho mejlu poslat jeden (nebo víc 😉 ) testovací na adresu: dochy seznam cz?

www

Poněvadž takové máte firemní nastavení.
Odpověď ti dá správce sítě, stejně tak může provést nápravu.

mosoj

A dáváš si pozor z jakého účtu posíláš email ? Odpověď ti přijde na ten účet z kterého ho posíláš. V Live Mail ( vynikající klient !!) máš přidané účty ( emaily) při levé straně ve sloupečku. Jsou tam názvy emailů !! a adresáře pro odeslané, přijaté, atd. pro každý účet zvlášť !! Můžeš i barevně odlišit. Přepínáš se myší.
Adresář cizích emailů používáš jeden pro všechny účty. Můžeš jich mít i více než dva. Osobně to tak mám nastavené. Napravo u kraje vidím na který účet mně přišel jaký email a tam se přepnu. Pokud odtud pošlu email, přijde adresátovi s touto adresou a na ni také přijde odpověď. Pokud si toho nejsi vědoma posíláš email jednou z toho a podruhé z onoho účtu.
Osobně ještě používám protokol IMAP místo POP ale to na toto nemá vliv.

Mowla bezvadný klient Live Mail !

Doplňuji:
Všimněte si odpověď k ničemu, ale o body se tady někdo podělil. Vždyť prý jim o body nejde.

ivzez

Nezlobte se na mne, ale já mám z Vašich formulací pocit,
že bude chyba opravdu u Vás v nastavení.

Máte opravdu dva různé e-maily, nebo jde o e-mail s aliasem?
V druhém případě se někdy stává, že odešlete e-mail z aliasu,
ale odpověď i potvrzení přijdou na e-mail.

Já bych si do firmy pozvala oborníka,
který by vše nastavil podle zadaných přesných kritérií/požadavků.
A zároveň bych vše nechala vysvětlit všem třem zaměstnancům.

Zaplatíte cca 1 až dvě hodiny práce
a budete mít po starostech.

_______
Poznámka:
Z e-mailu A nemůžete napsat na e-mail A, jenom na e-mail B
a naopak.

Dochy

ivzez: K poznámce. Z e-mailu A jde naprosto v pohodě napsat e-mail na A. Sám to používám jako nejjednodušší způsob pro jednoduchou poznámku nebo jak si zazálohovat a zpřístupnit nějaký soubor s konfigurákem… Je možné, že nějaký poštovní servr to hlídá a nedovolí, ale já se s tím nesetkal a rozhodně toto omezení není standardní.

ivzez

Děkuju za informaci.
O možností poslat zprávu sama sobě vím jen u Gmailu
a u spamu (jeden čas mi chodily spamy jakoby z mé adresy.

U podnikových e-mailů jsem se s tím nesetkala,
tam jsem si max. mohla uložit e-mail do konceptů.

Dochy

Mosoji, Mowla dostal ode mně palec protože to v dané chvíli byla rozumná odpověď na otázku. V té době ještě otázka nebyla doplněna. Stejně tak já odpovídal na otázku bez doplnění. V té době o Live Mailu nebyla nikde žádná zmínka (to za 1.) a i kdyby, osobně jej neznám a pokud by to nebylo někde napsáno tak bych stále netušil zda jde o lokální aplikaci či webového klienta dané schránky…(to za 2.)

Tak nechápu proč musíš takhle útočit…

anonym

Dochy – dík, ale Mosoj takhle rýpe – obvykle naprosto neopodstatněně, poměrně často…
;-D
Docela se tím bavím.

nigi.jakub.

Správce sítě nemáme. jsme firma o velikosti 3 zaměstnanců a pc nejvíc z nich rozumím já, tak to zkouším řešit. Pošleme do zahraničí Mail z A a přijde odpověď nebo i potvrzení o přečtení na Mail B. Oba maily máme na jednom PC. Dosud to fungovalo bezproblému. Poslední dobou to občas udělá takovouto kravinu.

nigi.jakub.

Tak to netuším, ale kouknu se. Používáme Live Mail, začalo to měsíc zpět a nikde jsme nic nenastavovali. Chodí to tak i v potvrzení o přečtení tak pochybuji že by to bylo podle vlastností…

mosoj

V mém textu, má být všude nalevo. Napravo je překlep.

nigi.jakub.

Jo jo na to si dáváme bacha, odešleme z účtu A na účet A a přijde to na účet B. Ale jak říkám, jen někdy. Hlava mi to nebere. Asi bude bordel někde v PC a dělá to krávoviny…

mosoj

Sice nevím proč si posíláš sám sobě email na stejném serveru, ale budiž. Nyní jsem to zkusil a odpověď přišla na stejný server. Takže pokud máš nastavení účtů v pořádku, je to chyba na serveru poskytovatele netu. Kontaktovat a zkonzultovat.