kyrosveliky

Kolik může vynášet prodejní automat?

Já vím, že výdělky se mohou lišit od situace, ale jen tak orientačně, kolik by jeden MOHL hodit za měsíc.
Myslím klasický samoobslužný automat na kávu nebo spíš hlavně takový ten klasický na jídlo+nápoje.

Tak si říkám, že kdyby si třeba jen 100 lidí denně koupilo něco za 20 Kč (takový průměr), tak jsou to dva tisíce za den. A sto lidí si myslím, že je takové minimum. Taky záleží na jakém místě a jak přístupném by byl ten automat umístěn.
Jinak náklady jsou samozřejmě poplatek za umístění, elektřina, údržba (kontrola a doplňování) a dodavatelé zboží- s tím, že většina peněz by byla v těch prodejních věcech od dodavatelů (jídlo/pití).
Taky riziko poruchy, poničení toho automatu někým, ale to je samo sebou.
Ale pár tisíc měsíčně by to určitě mohlo hodit, snad i nad deset, ne?

Přijmy by mohly být hrubě přes 60 tisíc, odvážil bych se možná říct až do sto tisíc (podle mě), ale teď otázka kolik by byly celkové měsíční náklady. Ale, co jsem se dočetl, tak umístění automatu kolikrát nebývá tak drahé (a často podle domluvy jsou náklady na elektřinu v ceně toho poplatku na umístění – né, že by to o to bylo snad levnější, ale alespoň jsou to dva v jednom :)). Údržba taky nebývá moc nákladná a častokrát to dělá zároveň ta dodavatelská společnost (takže taky dva náklady v jednom). Rozhodně největší náklad by byly ty dodávky zboží. A to je to, co by mě zajímalo a nemohl jsem to dohledat – kolik by mohlo stát to doplňování (alespoň orientačně). Ale vzhledem k tomu, že je to za veloobchodní ceny, tak by na tom člověk mohl celkem vydělat.

Odpovědi
Drap

Vše je závislé na tom, kolik lidí za den projde okolo a jaké procento z nich si tu kávu dá. Bez těchto informací nelze odhadovat.

Pepa25

Úvaha je dost amatérská, hodně přeceňuje výnosy a podceňuje náklady.

Nejprve obchodní model: buď to provozuje firma anebo si to koupíte a vše si zajiťujete sám. Model inksauju příjmy a dodavatelská firma mi stroj udržuje atd. fakt ne …

Výnosy: 100 prodejů denně je fakt hodně. Firma Cafe+Co chce měsíční výdej 1000 káv nebo aspoň 150 zaměstnanců a ještě počítá, že na to hodně firem nedosáhne, proto nabízí jen pronájem přístrojů s vlastním doplňováním. Sto káv někde na nádraží za 16 hodin provozu denně znamená kávu každých 10 minut – to si fakt dovedete představit?

Náklady: předpokládejme pořízení a vlastní provozování, ne jen poskytnutí místa, energie a vody, tak tam chybí to hlavní – káva 😉 Dále musíte počítat s úhradou pořizovacích nákladů (např. na každé kávě vydělám 8 Kč, takže musím jich prodat 5000, aby se mi vrátila pořizovací cena 40 tis. – údaje jsou nastřelené, jde o princip).

Takže znovu a lépe …

Jana Naj.

Musím říct, že ta částka může být opravdu vysoká. Mrkněte na příklady na Pickup 24h : https://www.pic­kup24h.eu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kyrosveliky

Nebo spíš hrubě pod deset tisíc, kolem pěti i míň jak já to tak propočítávám… 😂