Rokio

Je projev agrese zablokování někoho pro maličkost na Facebooku nebo kdekoliv jinde?

Když je někdo od některého uživatele zablokovaný, tak to té zablokované osobě může psychicky ublížit.

Já jsem například jednomu svému kamarádovi poslal tři komentáře a pět liků a ten člověk si mě hned zablokoval, a dokonce zvažoval, že mě zažaluje za stalking. Toto se mě dost dotklo a daná osobě mi jen kvůli tomuto incidentu to nechce odpustit už dva roky. Přitom jsem projevil upřímnou lítost za tento čin, který se vzdáleně podobal stalkingu.

Myslíte si, že blokace kohokoliv je naprosto v pořádku a že to vůbec není nemorální, i když se daný člověk dopustí jen maličkosti?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Není to projev agrese, naopak se jedná o projev přiměřené obrany. Když si na okna domu dám mříže a dveře zamykám na dva zámky, tak také nejsem agresor.

Další odpovědi
Drap

Může to být projev jisté adrese, ale také to může být pouhá snaha mít od tebe klid.

ivzez

Ne, využití možnosti, kterou Facebook nabízí, není projevem agrese.
A nebyla by to agrese ani v případě, že bys jej obtěžoval jenom jednou.

Založení účtu na sociální síti je stejně jako přibírání osob
mezi virtuální přátele právem, nikoliv povinností uživatelů FB.

Nikdo není povinen vyhovět „žádosti o přátelství“ a nikdo není
povinen nikomu vysvětlovat, proč se rozhodl někoho zablokovat.

____

Chápu, že tě ta situace stále ještě trápí, ale
měl bys respektovat rozohdnutí toho člověka.

I pokusy zvrátit něčí rozhodnutí a opakovaná „snaha“
něco vysvětlit mohou dotyčného obtěžovat.
(Myslím, že tam nešlo jenom o ty 3 komentáře a 5 „liků“)

————
Doplňuji:
Co se jednomu jeví jako maličkost může pro druhého
být hodně nepříjemným obtěžováním.

Mc Merkurion

… ty asi patříš mezi ty, co když vyhodim dveřma, tak se vrátí oknem … je každého svobodná vůle, s kým se bude přátelit …

Klaproth

Obrana není agrese.

anonym

Srovnej si to s chováním ve skutečném světě, když po někom vrháš svůdné pohledy a dotyčná se otočí a utíká od tebe pryč nazval bys ji agresivní ??? to jistě ne, prostě před tebou jen bere nohy na ramena. Určitě není agresivní a má na to právo. Ber to trochu s nadhledem a klidem a rozhodně dotyčnou neosočuj a neoznačuj za agresivní jen proto že tvůj zájem neopětuje, to je velmi hloupé.