FlAsh_7

Jaká je levnější ochrana před inflací?

Ano jasně, ochranou proti inflaci je zlato,stříbro apod. Zeptám se, není nějaká levnější komodita, která by stejně jako ty dvě již jmenované byla ochranou před inflací a znehodnocováním a byla by na pořízení levnější?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak snad záleží, kolik si toho koupíš, ne?

Zdroj: https://ceska­mincovna.cz/in­vesticni-zlata-cihla-1g-382-3015-d/

Další odpovědi
zjentek

No tak zase toho budeš mít víc a bude se ti to špatně skladovat! I když v případě krize TO možná bude snažší přenášet z místa na místo. (;

nyjono

Obecně ta, která má nejvyšší výnos.

Anikitos

Přečti si Bohatství národů, Lidské jednání, O hospodaření nebo alespoň Finanční gramotnost v kostce (či podobné knihy a učebnice na toto téma – třeba Teorii peněz atd. – pokud se chceš s finančnictvím celkově seznámit víc a detailněji).

Rokio

Nemám s tím zkušenosti, ale navrhuji koupi zlata nebo stříbra přes burzu a dané drahé kovy budeš držet v elektronické podobě. Můžeš kdykoliv nakoupit a kdykoliv prodat. Samozřejmě si nastav silné heslo.

Podle uživatelských recenzí doporučuji Plus500: CFD online obchodování Forexu a akcií. Lze zde obchodovat i s komoditami.

Pepa25

Ne, investice do komodit nemusí ochránit před inflací, protože komodity nenesou výnos samy ze sebe, ale pouze z růstu jejich ceny (který může být menší než inflace). Ze stejného důvodu není možné doporučit nejlepší investici: vyšší zájem zvedne její cenu a její výhodnost zanikne (samozřejmě při předpokladu dokonalého trhu, v praxi samozřejmě dočasné výhodné investice mohou přetrvávat).

anonym

dnes je to spíš něco na tento způsob https://www.min­tos.com viz blog který se zabývá průběžným recenzováním těchto p2p a p2b portálů http://www.ho­opoo.cz … u nás snad ještě zonky, ale mintos má vyšší výnosy na eurovém trhu