Hufnágl

Dovážíme do naší země i zboží vyrobené v Izraeli?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano. Stát Izrael je vývozcem čerstvého ovoce a zeleniny, olivového oleje, vína, kosmetiky, high-tech výrobků, zavlažovacích systémů, armádní a bezpečnostní technologie a suvenýrů. 🙂
 http://www.con­biz.cz/our-services/import-export/import-from-israel-to-the-czech-republic

Další odpovědi
Pepa25

Doplním, že podle statistiky ČSÚ za rok 2019 to bylo zboží za necelých 5 mld. Kč, což je jen 0,1% dovozu.

dubraro

Dovážíme, ale velmi málo. Nějaké potraviny, ale zejména hi-tech technologie a vojenské zboží. Mezi lidmi jsou asi nejznámější domácí výrobníky sodovky Sodastream.

Emefej

V obchodě jsem viděl zeleninu a ovoce. V mém posledním zaměstnání jsem se setkal s řadou izraelských přístrojů pro chemické analýzy. Znám pár lidí, kteří mají izraelské zbraně.
Vím (ale na vlastní oči neviděl), že izraelské věci používá armáda a další ozbrojené složky (avionika letadel, zaměřovače, komuniace, prvky balistické ochrany apod.).

Hufnágl

marci1
Tak to jsem opravdu netušil, protože jsem niky na žádném výrobku nečetl Made in Israel.

Emefej

Blbě se díváš. Každé druhé kiwi to tam má.