Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 6.březen 23:04

Předně ty snahy nejsou bůhvíjaké. Říct, že se lidstvo snaží kolonizovat Mars, vyznívá jako že vysoce aktivně lidé dělají něco pro to, aby co nejdřív skutečně kolonizovali Mars, že utrácí nehorázné peníze na výzkum, plánování, zaměstnance, ale i praktické věci a skutečnou přípravu ke kolonizaci, jako budování techniky atd. A tohle se fakt neděje.

Převážně se vše odeháráva na teoretické úrovni a výzkumu, ale nejedná se o nic převratného nebo něco, co by naznačovalo, že v brzké době kolonizujeme Mars.
Jestli se nepletu, tak největší projekt/y v tomto ohledu má Musk… a on máí zároveň i ty drsňácké řeči, které jsou ovšem zdaleka od pravdy. Muskovy vesmírné projekty stojí slušně řečeno za ho*no a pokud zrovna on se zabývá kolonizací Marsu nejvíc, tak si můžeš býtr jistý, že na tom lidstvo v tomto není nějak připraveno ani se na to nijak zvlášť nezaměřuje.
Kromě Muska tu máme samotnou NASA a organizace typu „Mars One“ a další, které „to berou vážně“ a snaží se o reálnou kolonazici… to jsou ovšem zjednodušeně kraviny.
Jediné co hlavně existuje jsou koncepty, plány, studie a výzkumy. Teorie.

(Původní) podmínky pro život budou v budoucnu celkem vedlejší. Protože až technologie a výzkum o něco málo pokročí, tak nebude nic snažšího, než upravit podmínky pro život na té planetě. Ideální podmínky jsou z evolučního hlediska vzácné (víme snad jen o Zemi a nějakých údajných a vzdálených planetách, na kterých mohou být podobné podmínky jako na Zemi… z teoretického hlediska je takových planet prý hodně… z hlediska prokazatelnosti jich tak moc zatím není). Ale to podstatné je v tom, že aby měla planeta životní podmínky, musí tam proběhnout proces (trvající třeba miliony let). Ale pro nás nebude těžké tyto podmínky na naobydlené planetě vytvořit. Ten proces uděláme díky technologím a nebude to trvat miliony, ale ani tisíce let, ale třeba měsíce až roky. Z hlediska prvků a td. si s tím vším trochu pohrajeme a prsotě ovlivníme celou atmosféru i většinu dalších faktorů.
To můžeme upravit i podmínky na Měsíci, který je k nám blíž a kolonizovat ho, pak Mars atd. Určitě se i zefektivní a zrychlí cestování vesmírem. Z hlediska vzdálenosti planet je pro nás nyní všechno moc dlouhodobé…

Změnit klima, teplotu, procentní zastoupení prvků v atmosféře, voda, magnetické pole. Kyslík, voda, rostlinstvo,… to se prostě vytvoří, ovlivňováním podmínek ve velkém a kombinováním a tvořením prvků. Namísto, aby tam probíhal dlouhodobý proces, provede se pár kroků, které razantně změní podmínky ve stylu „odpálení atomovky“ = tedy extrémní a rychlá změna o 360°.
PRoběhne oteplení (jinde třeba ochlazení), změna prvků v atmosféře, okysličení, zavodnění, zalesnění,… My vlastně víme, co planeta potřebuje k tomu, aby tam mohl být život. Tak jen musíme vymyslet plán, jak za pomocí technologií a využití zdrojů ty podmínky ovlivnit, aby byl ideální. To není sci-fi, teda jako v nynějších možnostech ano, ale z hlediska aktuálních znalostí věd, moderních technologií a budoucího pokroku, to není neuskutečnitelná věc, Naopak bych řekl, že to není daleká budoucnost.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 6.březen 23:12

Předně ty snahy nejsou bůhvíjaké. Říct, že se lidstvo snaží kolonizovat Mars, vyznívá jako že vysoce aktivně lidé dělají něco pro to, aby co nejdřív skutečně kolonizovali Mars, že utrácí nehorázné peníze na výzkum, plánování, zaměstnance, ale i praktické věci a skutečnou přípravu ke kolonizaci, jako budování techniky atd. A tohle se fakt neděje.

Převážně se vše odeháráva na teoretické úrovni a výzkumu, ale nejedná se o nic převratného nebo něco, co by naznačovalo, že v brzké době kolonizujeme Mars.
Jestli se nepletu, tak největší projekt/y v tomto ohledu má Musk… a on máí zároveň i ty drsňácké řeči, které jsou ovšem zdaleka od pravdy. Muskovy vesmírné projekty stojí slušně řečeno za ho*no a pokud zrovna on se zabývá kolonizací Marsu nejvíc, tak si můžeš býtr jistý, že na to lidstvo v tomto není nějak připraveno ani se na to nijak zvlášť nezaměřuje a ani k tomu nemá blízko.
Kromě Muska tu máme samotnou NASA a poloFAKE organizace typu „Mars One“ a další, které „to berou vážně“ a snaží se o reálnou kolonazici (jakože to tvrdí)… to jsou ovšem zjednodušeně kraviny.
Jediné, co hlavně existuje jsou koncepty, plány, studie a výzkumy. Teorie. Stručně: opravdu jen koncepty, nástiny, jak by to asi MOHLO být, fungovat,.. na bází teoretické.

(Původní) podmínky pro život budou v budoucnu celkem vedlejší. Protože až technologie a výzkum o něco málo pokročí, tak nebude nic snažšího, než ty podmínky pro život na té planetě upravit, pozměnit. Ideální podmínky jsou z evolučního hlediska vzácné (víme snad jen o Zemi a nějakých údajných a vzdálených planetách, na kterých mohou být podobné podmínky jako na Zemi… z teoretického hlediska je takových planet prý hodně… z hlediska prokazatelnosti jich tak moc zatím není). Ale to podstatné je v tom, že aby měla planeta životní podmínky, musí tam proběhnout proces (trvající třeba miliony let). Ale pro nás nebude těžké tyto podmínky na naobydlené planetě vytvořit a to za kreátkou dobu. Ten proces uděláme díky technologím a nebude to trvat miliony, ale ani tisíce let, ale třeba měsíce až roky. Z hlediska prvků a td. si s tím vším trochu pohrajeme a prostě ovlivníme celou atmosféru i většinu dalších faktorů.
To budeme moct upravit třeba i podmínky na Měsíci, který je k nám blíž a kolonizovat ho, pak Mars atd. Určitě se i zefektivní a zrychlí cestování vesmírem. Z hlediska vzdálenosti planet je pro nás nyní všechno moc dlouhodobé…

Změnit klima, teplotu, procentní zastoupení prvků v atmosféře, voda, magnetické pole. Kyslík, voda, rostlinstvo,… to se prostě vytvoří, ovlivňováním podmínek ve velkém a kombinováním a tvořením prvků. Namísto, aby tam probíhal dlouhodobý proces, provede se pár „výbušných“ kroků, které razantně změní podmínky ve stylu „odpálení atomovky“ = tedy extrémní a rychlá změna o 360°.
Proběhne oteplení (jinde třeba ochlazení), změna prvků v atmosféře a její celkové složení, okysličení, zavodnění, zalesnění,… Celá biosféra. My vlastně víme, co planeta potřebuje k tomu, aby tam mohl být život. Tak jen musíme vymyslet plán, jak za pomocí technologií a využití zdrojů ty podmínky ovlivnit, aby byly ideální. To není sci-fi, teda jako v nynějších možnostech ano, ale z hlediska aktuálních znalostí věd, moderních technologií a budoucího (blízkého) pokroku, to není neuskutečnitelná věc, Naopak bych řekl, že to není příliš vzdálená budoucnost.