johnyyyyyyyy

jsou lepší minerály v chelátové nebo v koloidní formě?

hledám nějaké vitaminy a minerály .Když najdu multivitamin i s mineraly tak jen v chelátové formě. V koloidní jen minerály. Tak me zajímá jaká forma je lepší, jestli koupit jen koloidní mineraly a vitaminy zvlášť. Díky

Odpovědi
arygnoc

predstavte si, že už nejaké tie stovky tisícov rokov človek prežil bez vitamínov a minerálov v „tabletkách“.

jednoducho:
nekrmte sa iba fastfoodom, ale normálnou stravou (= upravte si stravovanie), nebudete potrebovať rozmýšľať nad reklamou.

mimochodom:
všetko „all in one“ stojí za prd – buď jedno a poriadne, alebo všetko a bez účinku.

no a k voľbe, keď už sa teda chcete riadiť reklamou:
v chalátoch sa vyskytujú minerály ionizované – čo nie je to isté, ako prirodzený výskyt minerálov v potrave (neionizované).
v koloidoch sa minerály nachádzajú neviazané s biologickým materiálom – čo nie je to isté, ako prirodzený výskyt minerálov v potrave (minerály biiologicky spracovateľné).

jedno ani druhé nenahradí prirodzený príjem minerálov v potrave, naopak, pri predávkovaní môže hroziť i otrava (u oboch foriem).

;-Q

Michálek1245

Obecně mám za to, že každý přípravek vyžaduje trochu jinou formu. Třeba minerální pudr to bude mít, alespoň tedy podle mě, určitě trochu jinak než třeba klasické doplňky stravy. Ale jako vlastně moc nevím, nejsem fyzik, ani chemik, a vlastně u toho jen hodně uvažuji selským rozumem. Takže asi tak. :)