zjentek

Je třeba se nějak starat/pečovat o popínavou růži, pokud má po čem se pnout?

Loni jsem jednu na zkoušku vysadil při sloupu el. vedení a dnes je 3,5 – 4 m vysoko a stále se snaží pnout. Vypadá úžasně a taky úžasně voní. Jinak se jí nevěnuji, nechci.

Taktéž mě zajímá, pokud má někdo tu zkušenost, jak se taková růže bude chovat při zídce či plotu a zda během roku bude vyžadovat nějakou péči, nebo si jednoduše poradí sama, bez péče, bez starosti pro mě.

Aliene>>> myšleno tzv. BEZÚDRŽBOVÁ, bo, bohužel třa pomalu realizovat bez údržbovou zahradu.

Odpovědi
Drap

růží jsou dva hlavní druhy, jedna kvete 1× ta druhá vykvete v tom samém roce opakovaně. Je dobré cca 2× za rok ji přihnojit. Jinak se ti bude pnout i po zdi. Starou zeď postupně zakryje a zkrášlí. Na zimu ji musíš trošku přihrnout a potom jen zastříhnout ty výhony, které už ti něčemu zavazí.

aliendrone

Když se jí nechceš věnovat, tak přirozeně není žádná tvá starost potřeba. 😦