astor

zvyseni platu ve zdravotnictvi dal zamestnavatel do osobniho hodnoceni To se muze?

Nejlepší odpověď
Drap

Může, ty s tím ale nemusíš souhlasit a klidně dát výpověď . Osobně bych byl rád, že jsem vůbec něco dostal

Další odpovědi
anonym

Jak je vidno, může. Formu zvýšení v tomto případě nikdo nenařídil, takže zaměstnavatel využil svých možností a platy navýšil, ale snažil se tím motivovat zaměstnance k lepším výkonům. Je zřejmé, že je motivuje i k zamyšlení.

led

Minimálne základný plat musíte dostať. Výška odmeny nie je nároková časť platu, výška môže byť stanovená rozhodnutím vedúceho pracovníka. V prípade zvýšenia platu úpravou základného platu podľa mzdového dekrétu sa navyšujú aj príplatky počítané v %. Pri znížení základného platu potom sa musí postupovať v zmysle Zákonníka práce. Ak sa upravuje len odmena, príplatky ostávajú nezmenené a Zákonník práce takýto prípad nemá ošetrený. Stačí na to jednoduchá matematika a sedliacka logika, aby ste zistili, ako organizácia sa chytro vyhla zvýšeniu platu.
Príklad:
organizácia má peniaze, zvýši vám odmenu. Po 6 mesiacoch v rámci šetrení následne zníži výšku odmeny na pôvodnú výšku. Žiadny zákon neporušia.