Avatar uživatele
fortin

Zvýšení ceny o 50 haléřů

Cena chleba je 26,50-.
Ale musím zaplatit víc.
Komu jde do kapsy padesát haléřů, které mně prodavačka nechce dát?
Doplňuji:
Ahoj Džaničko, přistoupila jste k mé otázce lidskou řečí a neoslnila obchodními manýry ale rozesmála mě za korunu. Palec hore:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

podle mně si myslím fortine že to nejde nikomu 50 haléře už přestály platit tim pádem se musí zaokrouhlovat všechny položky od 50 haléřu na celou korunu takže pokud tě chleba stojí 26,50 zaplatíš při celkovém zůčtování prostě 27 kč

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

ale když si koupíš 2 chleby,tak zaplatíš jen 53 korun a ne 54Kč,dobrý ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Džanička

Toto zaokrouhlování pěkně plete naše děti.Byla jsem v obchodě a byly tam děti asi tak z druhé třídy.Ptali se prodavačky kolik stojí pendrek,ona řekla 1,50 kč,ale pak se opravila,že stojí 2 kč,tak si ten chlapec řekl o dva,a připravil si 4 kč,a prodavačka chtěla jen 3 kč,venku si pak říkaly že je vlastně blbá,a že tam budou chodit,protože budou platit méně,že se ošidila,no a pak jim to vysvětlujte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

V příkladu, který je zmíněn v dotazu jde těch 50 haleřů do kapsy provozovateli obchodu.

Stejně jako by šlo VÁM do kapsy 40 haleřů v případě, že by chléb stál 26,40 Kč.

Je důležité podotknout, že zaokrouhlování JEDNOTLIVÝCH položek na vícelopožkovém účtě (faktuře), který je určen k hotovostnímu proplacení, se neprovádí. Ale zaokrouhlen je až celkový součet, což dokumentuje i odpověď Kenyrtse.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek