Mína

zvýšení alimentů ze zahraničí

Dcera je plnoletá,otec trvale žije na Slovensku a platí 800kč.U soudu žádost na zvýšení výživného zamítli,že nejsou oprávněni.Nero­zumím,máme snad jet do SR? Nejsou jiné možnosti,když jsme v EU?
(Žádala si sama)
Doplňuji:
Děkuji za odpověd',ale otec je Slovák a trvale žije na Slovensku:-(

Nejlepší odpověď
standa

Na Slovensko jet dcera (zatím) nemusí, ale místně příslušný soud je ten, který se nachází v místě bydliště povinného, tedy otce.

Žádost musí být zaslána k (okresnímu) soudu na Slovensko.

A je úplně jedno zda se jedná o Slovensko nebo Česko… taky by musela oprávněná podávat žádost k soudu např. do Hradce Králové (fiktivní bydliště povinného), přestože oprávněná bydlí v dejme tomu v Plzni.

Do této sféry unijní (evropská) příslušnost nezasahuje.