Zvýšení alimentů

manžel má z bývalou manželkou syna na,kterého platí 1400 platí mín protože si nechal všechny dluhy co spolu mšěli.Ona se znovu vdala a nouzi určitě netrpí mají dvě auta,skůtra,jezdí do zahraničí na dovolenouatd.Nám se narodilo další dítě ajá už jedno mám jsem na mateřské.A na konec o kluka se ani nestará.Má šanci zvýšit alimenty nebo se můžeme bránit.?

Odpovědi
anonym

tak,to nevim,ja mam ted tuto zkusenost od svych znamych kteri jsou prarodici.Man­zelstvi uzavreli a po 4 mesicich si zena nasla noveho partnera,a dite ktere se jim narodilo pred svatbou nechala prave u nich nebot oec ditete pracuje na smeny,deda s babickou rodice otce se o dite starali platili skolku a vse co je kolem ditete,otec se staral vzdy v dobe sveho volna.Matka odjela kamsi na sklizen pomerancu do Spanelska a vratila se tehotna s uplne jinym partnerem se kterym odjela.Probehl u nich soud o vyzivnem po predchozi domluve platil 1000Kc a platil pujcky.Soud mu zvedl vyzivne na 3000KC aniz by prihledl na situaci pred tim,ona ted zije s uplne jinym muzem a zakony jsou neuprosne jemu ted hrozi i vyzivne na to dite,ktere se ma narodit i kdyz neni jeho.To jsou lidske osudy co?

standa

Tak jak to popisujte to na nějaké zásadní navýšení není, ale jak soud rozhodne to záleží na mnoha okolnostech:

  • jak hodně se změnily oprávněné potřeby syna
  • jak hodně se změnily možnosti přispívat na výživné ze strany vašeho manžela
  • určitě je pro vás pozitivní, že má manžel další vyživovací povinnost a další se blíží
  • k vašemu dítěti z prvního manželství se ale nepříhlíží

Počkejte až příjde případný návrh na úpravu výživného a až poté si připravte argumentaci (důkazy), které by soud měly přesvědčit tak, aby případné navyšování částky výživného nebude drastické a bude přiměřené vaší nové situaci

bond73

Samozrejme,mate velkou sanci na to,aby jste dosahli toho,ze vasemu manzelovy bude one vyzivne snizeno.Doporu­cuji,podat navrh k vasemu okresnimu soudu, o snizeni vyzivneho k danemu diteti,kde je nutno podtknout,ze se vam narodilo spolecne dite,a ze vy sama,mate v peci dite ,z predesleho vztahu.Jen bych vas chtel upozornit na to,zda vas manzel, ma vysoky mesicni prijem,nemate sanci na to,aby mu vyzivne soud snizil,jelikoz pri tomto rozhodovani, soud vychazi z prijmovych a majtkovych prijmu rodice,samozrejme zde bude posuzovano to,ze vas manzel ma dalsi vyzivovaci povinnost, k dalsimu narozenemu diteti.Samozrejme, sance na snizeni vyzivne ve vasem pripade, je vysoka.Dopurucuji vam navstivit ,, obcanskou poradnu,, , kde vam, takovy navrh k soudu napisi zdarma a jeste vam poskytnou nalezitou pravni podporu,aby jste vedeli ,jak si pocinat. Obcanske poradny pusobi, v kazdem okresnim meste a najdete je na webu,jejich pravni poradenstvi ,je zdarma.Preji vam, i manzelovi hodne stesti a take se domnivam,ze mate velkou sanci na uspech,je nutno soudu dolozit vsechny vase mesicni vylohy a vase prijmy,samozrejme prijmy by meli byt nizsi,aby soud uznal ,ze snizeni vyzivneho je namiste.