enouwe

Mám zvýšené ASLO z 490 na 627. Co s tím mohu dělat? Praktický lékař radil počkat, ale chci to řešit hned.

Je mi 24 a začaly mně praskat zvýšeně klouby v těle, nejvíc mě bolí pravý palec u nohy a mam furt studene koncetiny, vidim i jak mam ty klouby u nohou zvýrazněné, jakoby trochu promodralé.. :/ .. doktor mi zjistil zvýšené ASLO, před 3 týdny 490 a ted 627, .. nechci se spoléhat na praktika, protože mi zatím nedoporučil co dál, řekl jen ať počkám …já to chci řešit hned, poradíte mi prosím co s tím ?? Dekuju moc

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud nevíš, co ti hladinu ASLO zvedlo, nenaděláš sama nic…
😉
Takže můžeš ´bombardovat´ praktika požadavky na další testy (imunologie, interna…), ale to je tak vše…

Další odpovědi
marci1

Zkus užívat IMUNOR. Kamarádce pomohl, ale je třeba jej užívat delší dobu.:-))
Jinak jen čekat.

da ny

http://www.to­plekar.cz/labo­ratorni-hodnoty/anti-streptolysin-o.html?start=10
Vhodná ATB podle citlivosti (z výtěru), klid, dlouhé marodění
… možná i revmatická horečka…
Jste zcela odkázána na praktického lékaře a laboratorní vyšetření.
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/strep­tokokova-infekce
http://cs.medi­xa.org/deti/strep­tokokova-infekce-u-deti

Byla jsem v dětství léčena během věčných streptok. angín PNC a pendeponem (tetracyklin jsem bohužel nesnášela), na něj jsem byla resistentní. Na to se přišlo až po 30 letech. V 5 letech tonzilektomie. Ta potvora se umí „zavrtat“, poškodit ledviny, srdce, oči (v dospělosti i můj případ).
Celostní medicína:
https://www.ce­lostnimedicina­.cz/angina-pet-rad-celostni-mediciny.htm
Lichořeřišnice, tinktura
http://www.ju­kl.cz/podle-potizi

pusinka50

Může to být pouze spojené s tvým tělesným vývinem, nevyrostl jsi nějak rychle? Teď jsem zrovna četla článek, že má člověk mazat k doktorovi, když mu začínají promodrávat prsty. Studené končetiny značí špatné prokrvování (žilní nedostatečnost). Já bych šla k odborníkovi, nejdříve k ortopedovi. Pak případně k internistovi. Nevím, jestli budeš potřebovat doporučení od praktického lékaře, zeptej se sestřiček u těchto odborných lékařů. Za telefon nic nedáš.

ivzez

Čekat, žádat lékaře o další vyšetření, vyžádat si prostřednictvím
zdravotní pojišťovny bezplatnou konzultaci u dalšího lékaře, …

Ale především si uvědomit, že Vám lékař radí čekat
na základě znalosti Vašeho celkového zdravotního stavu.

Nikdo z nás není lékař a nikdo z nás Váš zdravotní stav nezná.
To, co pomohlo známé jedné z nás, Vám v lepším případě nemusí
pomoci, v horším případě Vám to může uškodit.

NIKDY nezačínejte užívat něco, co Vám doporučí někdo
v internetu bez předchozí konzultace se svým lékařem!!!