Avatar uživatele
paul1

Zvykli jste si už na to, že žijeme v pandemii?

Žijeme v ní už delší dobu. Změnilo to v něčem podstatném Váš život? Změnili jste názory např. na svobodu, cenu života, kolektivní zodpovědnost, disciplínu, jednání lidí
(masová tupost, hloupost, cynismus ...)

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, Drap, jirka F před 267 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
GM

Můj život to v zásadě nezměnilo. O kolektivní zodpovědnosti, disciplíně a jednání lidí jsem si nikdy nedělala žádné zvláštní iluze, leda snad když jsem ještě byla hodně mladá (a hloupá nebo snad naivní).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni třeba si zvykat. Žiji podle toho, co je v dané době možné a co mě nejlépe vyhovuje. Pandemie dříve či později skončí a nikdo se nebude znovu učit jak žít. Bude žít třeba jinak, ale každý z nás by měl žít podle toho co mu vyhovuje a co mu daná pravidla dovolí,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Jak si lze zvyknout na bezpráví a totalitní zacházení, když člověk většinu života prožil právě v tom? Na Západě, kde měli svobodu, se s tímhle zacházením také všichni nesmířili, i když se to tam aplikuje salámovou metodou a plíživě. Covidpasy v zemích, kde nikdy neměli občanské průkazy, ale jenom cestovní pasy? To nemůže skončit dobře. Navíc majitelé covidpasů stejně dobře mohou onemocnět i šířit nákazu. Je to jen o poslušnosti, sklonit hlavu a poslechnout globální noty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pro mě nic podstatného nezměnilo, jen na povrch vystoupila sorta lidí bezohledných, nezodpovědných.. a blbých. Tak je tomu ale vždy v nenormálních podmínkách, o krizích ani nemluvě.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jestli myslíš to s tím kovídkem tak nejde o pandemii nýbrž o zotročení lidstva na úkor několika bohatých, kteří pověstné "tupé stádo" sdírají z kůže (nic nemůže být v tomto ohledu do očí více bijícím důkazem, než právě nynější situace vzniknuvší původně okolo kovidu). A právě tebou zmiňovaná kolektivní zodpovědnost může být geniálním nástrojem k zotročení (domnělá ochrana, testy, vakcína, ta především- strach o holý život na úkor svobody). A dobře lidstvu tak. Když je líné se o sebe postarat samo a věřit si, tak si nic jiného URČITĚ nezaslouží (masová tupost, hloupost, cynismus ..)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano, zvykl nevím kdy se s té pandemie vyhrabeme. Ale těším se na to až bude covid19 vymýcen.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Keplere a za standardních podmínek tebou jmenované "ti druzí" zpravidla zaměstnávají nebo jinak "vytěžují", protože nikdo jiný než právě ti blbý NIKDY pracovat nebude/nechce/nedokáže/neumí. Tak je to správně pochopeno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví