prinse

Jak smazat zvukovou stopu v BS Playeru?

Stáhla jsem si film ve formátu avi. Má samozřejmě 2 zvukové stopy – první je česká dabovaná a druhá originál v angličtině. Vím, jak je mezi sebou přepínat, ale jak bych mohla tu CZ stopu vymazat, aby tam vůbec nebyla? Nebo ještě lépe, jak nastavím, aby ta druhá anglická byla výchozí? Děkuji! :)

Odpovědi
dr.luha

Zkusit natáhnout do Avidemuxu, v audio odznačit zvukovou stopu a uložit.

cochee

V BSP zvukovou stopu nesmažeš, protože je to „jen“ přehrávač, ne editor. K tomu je správná rada od dr.luha, resp. potřebuješ nějaký program pro úpravu videa, nejen jeho přehrání; podmínkou samozřejmě je, aby uměl pracovat s formátem videa, ve kterém je tvůj film uložen. Mimochodem soubor .avi je pouze takzvaný kontejner a může obsahovat nesčetné množství druhů videa a audia. No a nastavit EN stopu jako výchozí by v tom BSP jít mělo, ale jak, to neporadím, protože BSP nepoužívám.