Heřman

Zvuk z 3,5 jack.

Proč když připojím rozdvojku 3,5 jack z mobilu na 2 repráky tak zvuk jde jen z jednoho repráku a když připojím rozdvojku 3,5 jack z PC nebo notebooku na 2 repráky tak zvuk jde z obou repráku.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

mobil mám asi zástrčku pro jack konektor pro monofonní výstup (v zástrčce konektoru chybí jeden kontakt). a protože reproduktoru v mobilu je pouze jeden tak by obvody pro generování zvuku musely být „zdvojené“ – levý a pravý kanál.

I když dnes není problém to dát do jednoho čipu.

Ale problém jsou peníze a prodejci tlačí výrobce v číně, aby vyráběli co nejlevněji a šetří na součástkách.

Další odpovědi
Johny_r

Michalova odpověď je dost nepravděpodobná. Všechny mobily mají sluchátkový výstup samozřejmě ve stereu. Jediné, co mě napadá je možnost, že 3,5mm konektor v mobilu je stavěný na nějakou speciální redukci s více póly (třeba pro dálkové ovládání, handsfree s mikrofonem apod.) a klasická redukce tam tudíž nefunguje. Fungují tam dodaná sluchátka? A fungují tam jakákoli jiná sluchátka? Jaký konektor mají případná dodaná sluchátka?