hanem12

Zvláštní příklad 🙂

3+(5×8)-2+28–10+5+(6×5)=457 jak je možný tento výsledek? Pod tímto příkladem bylo napsáno "sečtěte čísla " Poraďte prosííím 🙂Mě vychází 94…

Odpovědi
Funna

no…mě taky ☹

Michal Kole

zřejmě porušuješ pravidlo o „prioritě“ operárací a závorek.

nepočítal jsem to

Mc Merkurion

jako Funna … taky

radce

Pokud máme SEČÍST čísla, chápu to jako že mám ignorovat matematické symboly násobení, oečítání a tak. Mimoto v grafickém zobrazení bývá někdy třeba číslo 28 zobrazeno rozdílnými velikostmi číslic, takže je diskutabilní, jestli přičítáme 28 nebo 2+8.
A už se na podobné soutěže vykašlete, stejně je to podvod…

hanem12

v tom bude nějakej fígl......všem totiž vychází 94 ale je mi podezřelý že je tam napsáno „sečtěte čísla“ ,nejsem zrovna dobrá v matice a proto prosím o pomoc kdo by si s tím věděl rady JAK to spočítat aby byl výsledek 457 🙂 moc moc děkuji..