funky

Zvláštní noční můry

Jednou za čas se mi stává zvláštní věc. Večer při usínání jako bych místo spánku odbočil do nějakého jiného světa, kde vše kolem vnímám, ale například se vznáším sám nad sebou, nebo se nemůžu pohnout (ale vnímám že ležím po tmě na mé posteli)… Stává se mi to tak dvakrát do roka, většinou při nějakém větším psychickém vypětí. Zajímalo by mně o co se jedná, jestli je to klasická noční můra nebo co. Vždy se mi to stává při usínání ne v průběhu noci.

Nejlepší odpověď
Terryle

Klasická noční můra to myslím nebude. To, co popisuješ, se nazývá „astrální cestování“, tuším. Něco jako dočasný oddělení duše od těla. A je to cílem dlouhých let meditací a příprav šamanů nebo okultistů… Popisujou to třeba i lidi při klinické smrti. Nevím, jde o to, jestli vůbec tyhle věci připouštíš – pokud na to vůbec nevěříš, tak tuhle odpověď prostě ignoruj :) nechci nikomu vykládat něco, čemu by nevěřil.
Prý se to dá naučit kontrolovat – stejně, jako se někdo naučí ten stav přivolávat, se můžeš naučit ho i ukončit. Takže když se to stane, snaž se uklidnit a představuj si, jak zase pomalu sklouzáváš zpátky do těla…
Že se to děje při usínání, to je celkem normální, mozek začíná fungovat jinak než v bdělým režimu a někdy se mu asi povede „naskočit“ trošku jinak, než běžně. Třeba fakíři nebo chodci po žhavých uhlících si prý umí záměrně navodit určitej druh mozkový „frekvence“, která jinak vzniká při usínání a při níž se výrazně snižuje citlivost k bolesti…
Ještě mě napadá, umíš při usínání vycítit, že to začíná? Pokud jo, tak to zkus nějak ovlivnit vůlí – třeba se rozhodnout, že se probudíš. Pak si dát na chvíli úplně jinou činnost a zkusit jít spát znova…

Další odpovědi
dědapetr

Moje dcera po porodu měla něco podobného a navštívila psychologa a říkala že teď je to už dobrý.Dal ji nějaký léky na uklidnění.Ale jak říkám nemusí to nic znamenat je lepší se poradit z lékařem.

led

Tak ako píše Terryle,
pri veľkej únave, ale napríklad aj pri horúčke sa mozog snaží pomôcť telu zmenou svojej činnosti. Uvoľnuje sa tým aj svalstvo (možno vnímate určitú ľahkosť tela). Tento spôsob oddychu sa dá aj umelo navodiť úplne zdravým človekom.

GM

Buď rád, že umíš astrálně cestovat a zkus si tento stav tréninkem navodit vědomě. Jen málokdo má tento dar.