alexandra

Zvládnu sama zapojit router??

Zítra jedu ke kamarádce,která chce,abych jí pomohla zapojit k počítači router.V elektru jí totiž prodavač řekl,že si to sám nedokázal zapojit,ale že jí tam nikoho poslat nemůžou,že to nedělají a že taky záleží na tom,jaký má počítač,podle toho si musí router koupit.Co tedy musíme v obchodě uvést ohledně počítače a jestli se to dá podle návodu zapojit.

Nejlepší odpověď
jennysh

Raději bych to někomu svěřil.A to že záleží na tom jaký má kdo počítač,to je mi novinkou teda,Vám to takhle přesně bylo řečeno? Protože to, jaký máte typ počítače na tom vůbec nezáleží router by měl jit na každém zařízení ať je to:Herní konzole,Počítač,No­tebook,Tiskár­ny,A mobily s Podporou Wifi.

Další odpovědi
Hykam

No on to asi nebyl prodavač ale podavač.
Taky nevím o tom, že záleží na tom jaký máte počítač.
Samozřejmě se to dá podle návodu zapojit nic na tom není.

Hlada

Sašo, ještě jsme spolu nic nezapojovali, abych mohl posoudit, jestli to už zvládnete sama. Doporučil bych ale nedávat peníze takovému obchodu, kde prodavač neumí zapojit router, tvrdí voloviny a nemůže vám poradit. Dovedete si představit, jak by vypadala reklamace?
Je potřeba vědět, jaké má připojení. Jestli je to ADSL, měla by krabička obsahovat ještě modem. Pak si rozmyslete, jestli budete chtít používat WiFi. Pak by měl obsahovat přístupový bod. Dražší model může mít v sobě print server. Doporučuju vybrat si v internetovém obchodě. Vodítkem může být recenze a seznam nejprodávanějších.
Zapojení není problém, když necháte defaultní nastavení, zpravidla bude fungovat. Adresu routeru najdete v návodu, systém nechte automaticky získávat IP adresu.

chudst

Hykam: neni to pravda, ze se to da podle navodu zapojit a nic na tom neni. Zrovna my meli tu smulu, ze na tom neco bylo a ja stravil odpoledne nastavovanim, ktere jsem si musel na googlu vyhledat.

Alexandra: ano, melo by se vam to povest; v pripade, ze nekde bude chyba – nesnazte se to spravit (pokud tomu samozrejme nerozumite) a radeji se obratte na odbornika, at si tam neco nezk**vite nejaka dalsi nastaveni. Drzim palce, snad nebudou problemy. Pak se nam v diskuzi pochlubte ;)

Rohlik

Firma Belkin, která vyrábí wi-fi routery nabízí letošní modely, které jsou dělány pro úplné blbce (tím nemyslím Vás). Do routeru jsou již zapojeny všechny potřebné kabely a dokonce je již od výroby zabezpečen (nehrozí krádež vašeho internetového připojení). Vše je v čěštině. Prostě to zvládne každý…
Jinak je úplně jedno co máte za PC/notebook, důležité jen je, aby to obsahovalo Wi-fi adaptér.

led

Zapojiť tých pár káblikov naozaj nie je problém.
Najdôležitejšie je nastavenie routru. V prípade Wifi je treba ho oddeliť od „nenechavcov“ heslom. Tým zabránite zneužitiu vášho prípojného bodu a voľného prístupu do siete pre iné – cudzie počítače. Zverte to odborníkovi.

Skalda

Ohledne pocitace nemusite nic uvadet. Instalace routru s laickymi znalostmi se da krok po kroku zvladnout, ale stejne to obnaci nutnost dalsiho nastaveni, obvzlaste zda router obdaren wifi APN.

blesk26

Ano, na počítači vůbec nezáleží.

Zapojení je opravdu jednoduché. Kabel z modemu se přivede do routeru, do konektoru WAN.

No a potom už z jakéhokoliv LAN portu na routeru připojíte kabel k počítači a už to jede.

Pokud si chcete nakonfigurovat bezdrátové připojení, u routeru zaručeně najdete návod, jak se dostat do jeho nastavení a podle něho na to už přijdete.

alexandra

Mi se taky zdálo,že je to nesmysl,že záleží na tom jaký je počítač,protože já už mám router asi dva roky,přišel mi ho zapojit nějaký odborník,router mi donesl a vůbec se mě dopředu neptal,jaký mám počítač.