Daves

Zvládnu chemicky sundat bezbarvý lak z alu kol?

Před několika lety se mi dostala do ruky alu kola, která byla opískována a poté podomácku nastříkána bezbarvým lakem. Teď po roce se lak začal odlupovat a vypadá to hrozně. Vím, že nejlepší by bylo to znovu opískovat a profi nastříkat práškovou barvou, ale vzhledem k autu by to bylo nerentabilní. Napadlo mě tedy jen sundat ten bezbarvý lak. Šlo by to udělat nějakou chemií?? Jakou?

Odpovědi
mojitek

budto to nechat opískovat jak píší i ostatní nebo koupit louh ve spreji-s tím jsem dostával barvu z hliníkové kyvky na mašině a šlo to dobře.

anonym

Burákové máslo a pak aceton. (prý i cola)

Awe

Jistě že by to šlo nějakým acetonem,toule­nem.Ale jak si uvedl opískovat a nechat natříkat práškovou barvou není až tak drahé.Zvláště ten nástřik výjde na pár korun a barva vydrží snad věčně.Vím o čem mluvím pracuji v oboru.

nikol98

Dobrý den. K tomu doporučuji kouknout i sem http://www.united-c.cz/opravy-skrabancu-alu-disku-v-united-c/
:)