Zvítězila u vás síla nad rozumem?

Mnozí z nás oblékáme montérky jak doma, tak i v práci a stalo se, že zrovna, když potřebujeme rozvázat tkaloun před důležitým a nutným úkolem (WC) se tkaloun pevně zauzluje. Použijete sílu, nebo se dáte do rozuzlování tkalounu i přesto, že „to“ máte na krajíčku?

Nejlepší odpověď
gecco

Stalo se mi to několikrát…
Po počátečním „rozumovém“ přemlouvání uzlu se vždycky tkanička natolik zauzlovala, že musela promluvit síla…
Naštěstí – ťukyťuk – doposud vždy zvítězila síla nad tkaničkou…
😉

Další odpovědi
dědapetr

Když jsem ještě nosil monterky tak jsem měnil špagát za gumu.Vše bylo bez problému.

arygnoc

keď treba, tak treba.

potrhanú šnúrku nahradím raz-dva, zabávanie okolia „mapovaným“ odevom by ma sprevádzalo príliš dlho (možno i desaťročia).

takže – brutálna sila tentokrát víťazí – a je to najrozumnejšie riešenie.
takže nakoniec predsa len rozum.

;-Q

anonym

Mě se to stalo zrovna nedávno při nutkání jít na velkou,už jsem tkalounu říkal,že má poslední šanci,dokázal jsme to.

briketka10

jo já měla takový problém s knoflíkem letěl až do
obýváku doteď ho tam nemám, protože to byl ten
kovovej od riflí a musím zašít velkou díru od nejtu :))

orwell

S tkalounem jsem to zatím neřešil, ale obdobnou situaci jsem zažil několikrát se zipem. Zatím jsem vždy zvítězil zbraněmi ducha, nikoliv silou. Hrubou sílu používají pouze jedinci s malou vůlí a sebevědomím 🙂

lota

Zkušenosti nemám, ale chválím zajímavou otázku. Obecně – v krizi jsem asi pro sílu.:-)

Jakub Tlapal

A co takhle si koupit pracovní kalhoty na zip? 😁 . Třeba z https://www.ar­don.cz/c/355/kal­hoty a pak máte po problému. Já jsem myslel, že to zavazování na tkaničku už je dávno přežitek. Ani boty se už moc neprodávají s tkaničkou, ale na suchý zip a prodejce asi ví proč 🙂 .

gecco

Orwell → a nebo jedinci v časové tísni, puzeni nutnou potřebou…
😉

annas

Bať, bať, v tomto případě určitě nepomůže vůle ani sebevědomí. 🙂
--

Nezapomenu na zážitek,, který souvisí se zipem u kozaček. Moje známá měla totiž silná lýtka, takže problém boty sehnat. Konečně se podařilo. Do kozačky jí noha vjela, zapla zip a zajásala. Jenže tím to skončilo. Chtěla botu sundat, zrada – zip se zasekl. Měla obrovskou vůli, ale nestačila na to.. Její sebevědomí se snížilo na minimum. Kolem ní se shlukli zákazníci, sledovali snahu prodavačky, později i vedoucího, zip rozepnout. Stále marně. Zip ne a ne se pohnout, zachyti totiž i punčochu. Nakonec muž zvítězil nad zipem tak, že jej rozpojil a botu sundal. Známá si koupila nové punčocháče, protože v mrazu by jí holá noha mohla omrznout, k tomu křeče v noze. Z cizího neštěstí mají zpravidla ostatní radost, takže chcechot kolem. 🙂

Ale už si nepamatuji, zda musela výměnu zipu zaplatit. Ale zřejmě ne, občas se stalo, že zip nevydržel, takže reklamovali u výrobce. 🙂

Zip