jezdkyně548

Zvíře-rybicky

Ahoj,mam dotaz,poridime-li si rybicky a budeme. it pouze akvarium-kouli objem 5L,dají se i v ni rybky chovat?Tudíž bez zářivky,filtru,pros­te jen sklo…?Popřipadne jaké…díky

Odpovědi
Hamon

Ano, ale budou trpět. Jako standard se bere cca jeden litr a cca trřicet cm2 plochy hladiny na jeden centimetr ryb.
Doplňuji:
Mimochodem, čím větší akvárium, tím líp se v něm udržuje bioloická rovnováha (prostě se exkrementy a různé nežádoucí látky rozkládají ve větším množství vody). Praktickým důsledkem je to, že malé akvárium musíš čistit takřka každý týden, zatímco u velkého třeba jednou měsíčně, ale i daleko méně.

anonym

Živé rybičky NE!
Do pětilitrového kulatého akvárka bez vybavení jsou ideální umělohmotné rybičky a lodička na hladinu…
A nebo si tam naložte špekáčky s cibulí a kořenovou zeleninou – a za týden můžete lovit (a pojídat) utopence…