Avatar uživatele
Illines

Zviratka a lide?

Jsou zvirata schopni, poznat nemocneho cloveka?Jak to asi projevi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, VampGirl, johana 56, anonym, briketka10, anonym před 4432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nemám zkušenosti, ale nedávno jsem narazila na jeden článek, který uváděl, že němečtí vědci zjistili, že psi dokáží z dechu pacienta zjistit, zda trpí rakovinou plic. Dokáží rozpoznat i pacienty s touto nemocí v raném stadiu, což by mohlo znamenat i vyšší šanci těchto lidí na uzdravení. Uvedl to server BBC.
Je to zajímavé, psi se používají k různým účelům, když by pomohli i v tomto případě, určitě by mnoho nemocných přežilo. Jenže výzkumy pokračují.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/242218-psi-z-dechu-poznaji-zda-ma-clovek-rakovinu-plic.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsou schopni,obzvlášť psi.Je mnoho případů,kdy pes odhalil nějakou latentní nemoc u člověka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

když jsem byla třeba nemocná tak mi moje kočička ležela pořád u hlavy a taky se říká, že mají nějakou schopnost jakoby vycítit nemoc, vytáhnout tu negativní energii, když jsem k ní mluvila, tak samozřejmě poznala, že se mnou je něco v nepořádku a chovala se taky jinak než normálně..
a když jsem měla nemocná kolena tak kočka i kocour mi oba leželi u nich zvláštní..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zvieratá vám síce neurčia, o akú chorobu ide, ale na druhej strane cítia zmenu frekvencie, pachu a tepelného vyžarovania ľudského tela. Ak napríklad vidíte zviera pritisnuté na chorého človeka (aj zdanlivo zdravého), to mu dodáva svoju energiu a odoberá chorobu. V mnohých nemocniciach už túto vlastnosť zvierat využívajú pri liečbe pacientov.
Videla som to aj pri správaní môjho prvého psa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já jsem také přesvědčena, že to funguje a že zvířátka mohou nemoc nejen poznat, ale i odebírat. Já byla byla bohužel svědkem v případě těžce nemocného člověka, kterému stále ležel u hlavy jeho pejsek. Trvalo to asi rok. Ten pejsek bohužel najednou onemocněl a do týdne zemřel. Ten člověk (s nevyléčitelnou nemocí) za čtrnáct dní po něm… Já vím, že z toho až mrazí, jak je to smutné…;-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jestli to nebude tím pudem, který šelmám velí zaútočit raději na nemocnou zvěř, protože na její ulovení nebude třeba tolik energie jako na zdravou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Vím že psi pozorují a poslouchají člověka a tak odhalí i jeho náladu (podle potu). Je možné, že zdraví mohou poznat také.

Vím ještě, že když jsem byla já po úrazu doma, tak náš pes to asi poznal a pořád chodil kolem mě a hlídal, což normálně nedělal.

Pak ještě, že psi poznají u žen těhotenství – prý obzvlášť feny – a paničku hlídají a třeba k ní nepustí ani páníčka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek