Illines

Zviratka a lide?

Jsou zvirata schopni, poznat nemocneho cloveka?Jak to asi projevi?

Nejlepší odpověď
annas

Nemám zkušenosti, ale nedávno jsem narazila na jeden článek, který uváděl, že němečtí vědci zjistili, že psi dokáží z dechu pacienta zjistit, zda trpí rakovinou plic. Dokáží rozpoznat i pacienty s touto nemocí v raném stadiu, což by mohlo znamenat i vyšší šanci těchto lidí na uzdravení. Uvedl to server BBC.
Je to zajímavé, psi se používají k různým účelům, když by pomohli i v tomto případě, určitě by mnoho nemocných přežilo. Jenže výzkumy pokračují.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/242218-psi-z-dechu-poznaji-zda-ma-clovek-rakovinu-plic.html

Další odpovědi
anonym

Jsou schopni,obzvlášť psi.Je mnoho případů,kdy pes odhalil nějakou latentní nemoc u člověka.

briketka10

když jsem byla třeba nemocná tak mi moje kočička ležela pořád u hlavy a taky se říká, že mají nějakou schopnost jakoby vycítit nemoc, vytáhnout tu negativní energii, když jsem k ní mluvila, tak samozřejmě poznala, že se mnou je něco v nepořádku a chovala se taky jinak než normálně..
a když jsem měla nemocná kolena tak kočka i kocour mi oba leželi u nich zvláštní..

led

Zvieratá vám síce neurčia, o akú chorobu ide, ale na druhej strane cítia zmenu frekvencie, pachu a tepelného vyžarovania ľudského tela. Ak napríklad vidíte zviera pritisnuté na chorého človeka (aj zdanlivo zdravého), to mu dodáva svoju energiu a odoberá chorobu. V mnohých nemocniciach už túto vlastnosť zvierat využívajú pri liečbe pacientov.
Videla som to aj pri správaní môjho prvého psa.

Damiana

Já jsem také přesvědčena, že to funguje a že zvířátka mohou nemoc nejen poznat, ale i odebírat. Já byla byla bohužel svědkem v případě těžce nemocného člověka, kterému stále ležel u hlavy jeho pejsek. Trvalo to asi rok. Ten pejsek bohužel najednou onemocněl a do týdne zemřel. Ten člověk (s nevyléčitelnou nemocí) za čtrnáct dní po něm… Já vím, že z toho až mrazí, jak je to smutné…;-(

venkovan

Jestli to nebude tím pudem, který šelmám velí zaútočit raději na nemocnou zvěř, protože na její ulovení nebude třeba tolik energie jako na zdravou.

samicek333

Vím že psi pozorují a poslouchají člověka a tak odhalí i jeho náladu (podle potu). Je možné, že zdraví mohou poznat také.

Vím ještě, že když jsem byla já po úrazu doma, tak náš pes to asi poznal a pořád chodil kolem mě a hlídal, což normálně nedělal.

Pak ještě, že psi poznají u žen těhotenství – prý obzvlášť feny – a paničku hlídají a třeba k ní nepustí ani páníčka.