leonessa

Zvířata v zahraničí

Chtěla bych se zeptat, co se děje s domácími mazlíčky, když se člověk rozhodne přestěhovat do zahraničí? Jeden kamarád mi řekl, že musí být min. půl roku v karantétě, je to pravda a pokud ano, co přesně to znamená? Moc díky
Doplňuji:
Konkrétní zvíře myslím čivavu a jednalo by se o zeni v EU, např. Španělsko.

Nejlepší odpověď
Anmara

záleží na tom, s jakým zvířetem a do které země se člověk chce přestěhovat (nebo ji i jenom navštívit a vzít mazlíčka s sebou)… pokud je cílová země např. prostá vztekliny, tak všichni masožraví mazlíčci, kteří by měli s páníčky přijet ze země, která vztekliny prostá není, musí na půlroční karanténu atp. Vždy záleží na veterinárním statusu a veterinárních podmínkách konkrétních zemí…
Doplňuji:
pak musí mít zvíře platný veterinární pas dle nařízení ES (musí být jednoznačně identifikovatelné – tetování nebo čip) a splnit základní a příp. i doplňující veterinární požadavky.
Podrobné informace můžete najít na stránce Státní veterinární správy ČR: http://www.svscr­.cz/index.php?ar­t=930

Další odpovědi
Fly

Já si myslím že ne. Taky sme se stěhovali, shodou náhod taky s čivavou a nestalo se nic :) Samozřejmě měla pas.

leonessa

Dodatek k otázce:
Když by se jednalo o čivavu a země by byla v Evropské Unii, např. Španělsko.