Stingo

zveřejnění osobních údajů na internetu

Je možné, abych po získání živnosti požadovala, aby nebyla zveřejněna adresa mého bydliště? Mně se nelíbí, že si pak na netu může každý zjistit, kde bydlím.
Doplňuji:
jirkajirka: to s poctivým podnikáním vůbec nesouvisí. Třeba tě někdo v minulosti pronásledoval, ty se odstěhuješ s tím, že ho už nikdy nepotkáš a on pak zazvoní u dveří…

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.

je to povinnosť živnostenského registra tieto údaje zverejňovať:

Povinně zveřejňované údaje týkající se zpracování osobních údajů při vedení Živnostenského rejstříku.

Dle zákona č. 101/2000 Sb. (§ 18 odst. 1, písm. b), o ochraně osobních údajů, není Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR jako správce Živnostenského rejstříku spravovaného prostřednictvím IS RŽP povinno podat Úřadu pro ochranu osobních údajů oznámení o zpracování osobních údajů, neboť povinnost zpracovávat osobní údaje vznikla na základě zvláštního zákona č. 455/1991 Sb., Živnostenský zákon, ve znění pozdějších předpisů.
Zákon o ochraně osobních údajů v tomto případě stanoví (§ 18 odst. 2), že informace týkající se zpracování osobních údajů (zejména účel zpracování, kategorie osobních údajů, kategorie subjektů údajů a další, viz níže) musí být správcem údajů zpřístupněny, a to i dálkovým přístupem nebo jinou vhodnou formou.

viac na
http://www.rzp­.cz/ochranaosu­.html

Zdroj: http://www.rzp­.cz/ochranaosu­.html

Další odpovědi
jirkajirka

Jestli chceš poctivě podnikat tak proč by Ti to mělo vadit???
Doplňuji:
Jsou daleko jednoduší způsoby jak zjistit kam si se odstěhoval,ale jestli to spojuješ s podnikáním tak chápu proč se chceš schovat.

anonym

Údaje obsažené (a zveřejňované) údaje v rejstříku podnikatelů jsou dány zákonem – takže „požadováním“ nic nevyřešíš.
Ale podle nového návrhu tohoto zákona (resp. jeho novely) už nebude bydliště podnikatele zveřejňovaným údajem, bude možné je získat jen na vyžádání (po prokázání oprávněného zájmu).

Hamon

Muzes se obratit na Ustavni soud a pozadovat zmenu zakona. Budes muset dolozit v cem te zakon poskozuje.
Osobne tipuji, ze je vetsi zajem na ochrane spotrebitelu a jejich prava na informaci nez na ochrane soukromi (do podnikani vstupujes dobrovolne).