sasanka123

Co dělat, dojde-li ke zveřejnění fotky novorozeňátka na Facebooku, ač si to druhý z partnerů výslovně nepřeje?

Můj bratr čeká se svou přítelkyní miminko (dceru), ale bohužel pro ně se rozešli. Jeho přítelkyně kategoricky odmítá zveřejnění jakýchkoli fotek malé (ultrazvuk atd) na Facebooku a internetu obecně. Zatím jí bratr vychází vstříc (žádné ultrazvuky), ale nepřijde mi normální, aby se jí v tom všem jen podřizoval a bál se pochlubit (jakože je na svou dcerku pyšný). Určitě by se s malou rád vyfotil a ukázal to ostatním. Musí se jí podřizovat a jak moc? Je to chráněno nějakým paragrafem o soukromí nebo jak? Ráda bych mu poradila, ale sama nevím jak. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud se rodiče nedovedou domluvit, bylo by asi vhodné respektovat přání toho z nich, který má dítě v péči. Snad to brácha přežije.

Další odpovědi
iceT

Jako kdo nemá fotky na FB, tak nežije? Ať se domluví na návštěvách a můžou se s mimi chlubit živě. Já s tou přítelkyní souhlasím.

gecco

I propánajána – maminka nesoulasí se zveřejněním sona a fotek dítěte a pan bratr s z toho může zvencnout???
:-OOO

Tak asi tak:

  1. pokud mu radíš, aby něco zveřejňoval, děláš mu jen medvědí službu
  2. dokud je matka zákonnou zástupkyní dotyčného dítěte, rozhodně nedoporučuju, aby bratr bez jejího souhlasu (lépe písemného) zveřejňoval jakékoli fotky matky či dítěte

Mohlo by totiž poměrně snadno dojít k tomu, že by případný soud rozhodl o tom, že chování pana bratra je v rozporu se zájmy dítěte – a zakázal mu s malou jakýkoli styk…!!!

ivzez

Sasanko, zveřejňovat obrázky, na nichž jsou nějaké
osoby, lze pouze se souhlasem těchto osob (v případě
dětí se souhlasem jejich zákonného zástupce).

Chápu, že bratr má (bude mít) z miminka radost. Jistě mu bude záležet i na jeho soukromí a bezpečí (předpokládám, že by své dítě nechtěl vystavovat zbytečným rozikům).

Jeho fotky zveřejňovat nesmí. Bude se muset řídit přáním matky dítěte.
Je-li jen trochu rozumný, dojde mu, že „chlubit se svým dítětem“ není
v zájmu jeho dítěte.

gecco

Sasanko – kolik ti, proboha, je let??? – tak do deseti??? – projevuješ se tak…
:-OOO

Lamalam

Proč? Děcko, které nemá na FB své selfie z ultrazvuku, bude celý život nešťastné.

gecco

😉
No jo – zkaženej celej život…
😉