zjentek

Zvedá se hladina elektromagnetického smogu už tím, že se člověk nadmíru množí?

Vidění je EM vlnění. A z mozku beztak taky cosi vysíláme. Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Zrak není radar, jde o PASIVNÍ příjem/detekci EMG záření aneb když je tma, tak nefunguje (nic nevidíš). Tudíž zrak NENÍ zdrojem EMG smogu. :)

Co se týká elektrických vzruchů vedených nervy, tak ty mají tak pranepatrný výkon (vyzařování), že i kdyby lidí bylo ještě mnohem víc, než dnes, tak je VŠECHNY hravě strčí do kapsy jediná kapesní vysílačka. ;) :D :D

Takže striktně ANO, zvedá se, ale pokud jde o PŘÍMÝ zdroj (lidské tělo), není ho třeba brát v potaz, ovšem coby sekundární (člověk používá elektrické spotřebiče), tak tam už je nárůst EMG smogu v přepočtu na hlavu obrovský (v porovnání s bioelektřinou­). :)

Další odpovědi
Kepler

S alienem nezbývá než souhlasit. Jen taková zajímavost: pokud zůstaneme v rádiovém oboru EM záření, Země má vyšší rádiový jas než taťka Jupiter (bez záruky, někde jsem četl, ale nedohledal). A to není žádné ořezávátko. Za určitých podmínek Jupiter trumfne i rádiový jas samotného Slunce https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jupiter_(pla­neta)#R%C3%A1d­iov%C3%A9_vln­y_Jupitera