zjentek

Zvažujete/roz­hodujete při každém pohybu, čemu svůj životní čas věnujete?

Například jsem spočítal (pro rejpaly ano – nebylo to těžké), že pokud denně věnujeme 5 vteřin zapojení chargeru do sítě a následnému připojení mobilu pro nabití a později věnujeme stejný čas odpojení mobilu a chargeru od sítě, tak za padesát let jsme této činosti věnovali rovné dva dny života. Dva dny. No, přesněji dva dny a asi tři hodiny k tomu. Ale jde jen o příklad využití času. Podobně je možné začít meditovat nad množstvím potravy, denně určené ke konzumaci a z důvodu úspor času ho třeba taky upravit. V konečném důsledku je pak možné uspořit životní čas 2×, podruhé při vykonávání velké potřeby. O zdravotní prospěšnosti psát nebudeme, ovšem je víc než jasné, že úspora času podobným způsobem také zároveň rozšíří možnosti jeho pozdějšího využití ve vztahu k pohybu, jenž venkoncem je životem samotným. Čili máte důsledně pod kontrolou, čemu skutečně věnujete svůj omezený čas a snažíte se každý pohyb/činnosti smysluplně korigovat tím, že vypouštíte to nesmyslné? A co vše vám po vynechání nepodstatného, zbytečného a nesmyslného, vlastně zbude?

Nejlepší odpověď
Baryonyx

Taky už mě to napadlo a několikrát jsem to už počítal. Samozřejmě se snažím omezovat nesmyslné činnosti a efektivně využít čas, ale rozhodovat se při každém pohybu, co udělám nebo neudělám nejde, protože bych se z toho zbláznil.

Další odpovědi
Drap

Při každém pohybu určitě ne. To bych už nic jiného nedělal než zvažoval, rozhodoval a počítal. Na ostatní věci už by zbývalo málo času. U spousty věcí se člověk řídí často pouze intuitivně.

aliendrone

Musím ti POGRATULOVAT k zamyšlení se nad „triviální“ záležitostí, která dle mě ZA CELÝ ŽIVOT NENAPADNE téměř 90% lidí! Tedy SERIÓZNĚ, v určitém kontextu na to pochopitelně myslí každý, ale nedostane se obvykle daleko. Můj vati vždycky říkal, že dopracovat se k výsledku (správnému) umí MNOHO lidí. Klíč k úspěchu je v tom, dopracovat se k němu RYCHLE! (dříve než ostatní) A já se pod to podepíši vlastní krví. Přemýšlením o tom, jak něco vylepšit, zefektivnit, zkrátit dobu trávím VELKOU část dne. VČETNĚ „hovadin“ jako je jídlo, ale to by bylo spíš na diskuzi, jestli máš zájem.

V SUMĚ ale je tohle právě ta věc, která ti umožní vítězit nad mnohem schopnějšími. Ti, kteří v něčem VYSOCE vynikají nad ostatní mají velmi často tendenci na to spoléhat, všiml sis? Dorazím na druhý konec bazénu DŘÍVE, než mistr světa v plavání PROČ? Protože s ním nebudu závodit v plavání (jak očekává), ale bazén oběhnu či odstartuji MNOHEM DŘÍV etc., vše JEN proto, že „jsem měl čas“ – ať již k analýze řešení problému či mnohem dříve odstartovat. Ale ten čas nejdříve MUSÍŠ mít, nějak ho získat. Možná, že pro něj nenajdeš vždy „efektivní využití“ (stává se), takže si můžeš přeleštit boty NEBO prudit zde na Odpovědích atd., ale když ANO, jako když najdeš! Tudíž ANO, věnuji tomu HODNĚ času, ale úplně všechno neřeším, to snad ani nejde. A vo-vo-vo-votomtoje! ;) :D :D

V tvém případě (s nabíjením) existuje easy řešení. Tak jako tak po příchodu domů mobil(y) odkládáš z kapsy, jen prozměnu odložíš na BEZDRÁTOVOU nabíječku. Pochopitelně musíš mít mobil, který to podporuje a charger je stále připojen, zdržovat se jeho připojováním/od­pojováním od sítě je nanic, navíc mu to škodí a ta nepatrná spotřeba při běhu naprázdno, ta tě finančně nezruinuje, neboj nic! Jsem sice pro úsporné jednání a proti nesmyslným výdajům, ale jako se vším – ušetříš halíře, proděláš talíře. Zdržovat se připojováním a odpojováním bezdrátové nabíječky je jak psát raději nohou, než rukou – veškerá výhoda v trapu. ;) :D :D

Dobrá zpráva je, že dnes se již vyrábí mobily s podporou 30W bezdrátového nabíjení, takže je čas poslat starý do šuplíku. Jen si nejsem jistý, jestli už jsou na trhu i 30W bezdrátové nabíječky. Hlavní důvod pro používání drátu (rychlocharging) tedy MIZÍ. Ergo máš s dobíjením VYŘEŠENO. :)

Dobrá a PODNĚTNÁ otázka. :)

zjentek

Aliene, správně – ušetříš halíře, proděláš talíře. A proto doporučuji vytahovat ze štoklu vše, u čeho existuje jen stín pravděpodobnosti, že by připojený na síť mohlo začít hořet, když zrovna nejsme doma. Zvláště pak, bydlí-li člověk třeba v dřevostavbě. Podobné zásadní pravděpodobnosti ve svým detailním výčtu pro a proti z nepochopitelných důvodů nijak nezohledňuješ, i když může jít o jevy, které nás v konečném důsledku přesvědčí a ve výsledcích nám také ukážou, zda jsme při věnování svého životního času různým pohybům, udělali ta SPRÁVNÁ rozhodnutí! (;(;

aliendrone

zjentek>>> Tak to upřímnou soustrast, bo musíš mít v životě PĚKNÝ FOFR! Víš, kdybych měl odpojovat všechno, co je pod proudem, tak to snad abych NESPAL. Monitory, PC, adaptéry NTB, mobilů, rychlovarku, lednice, sporák, myčku, pračku až po lampičky… fakt nwm JAK to zvládáš. Jen ta pitomá lednice sama o sobě je záhada – jakto že ti nevyteče mrazák? ;) :D :D
Jo, jde to „centrálně“ – shodit jističe. Ale i tak ti u mnoha věcí nastane potíž po připojení s nastavováním času etc. :) Nemluvě o tom, že pro elektroniku je NEJRIZIKOVĚJŠÍ z hlediska poruchy právě okamžik přivedení pod napětí. Znáš to, tak dlouho se se džbánem chodí…

Tudíž já osobně to řeším – 1) nekupuji u čongů v tržnici (to je DOST důležité, tam ti kolikrát prodají věci, že nestačíš zírat), 2) pojištění nemovitosti – pokud možno „na míru“. Hele, fakt, že jsi před požárem udělal maximum proti jeho vzniku, tě NEOCHRÁNÍ. Stačí blbej soused co v rozporu s předpisy vypaluje trávu. Nebo vítr – poslední dobou se rozmohly takové fujavice, že přijdeš domů a KUA -střecha je KDE? :o Nebo v bytovce soused v patrech někde nad tebou zapomene zavřít vodu (kterou otevřel na plný knedlík poté, co byla odstávka – aby ho to na její znovupuštění upozornilo), odjede na víkend a z tebe je ráz na ráz Jacques-Yves Cousteau! O tom, že feťákům bydlícím pod tebou může bouchnout varna pervitinu a o expertech, kteří by rádi plyn zdrama (tak si do trubek vyvrtám „malou“ dírku) a podobných nemluvě. :D :D

Inu – dobrého pomálu a CO je na světě jisté? ;) :)