Jecminek7777

Zůstává mi stejný plat (do jaké výše), když mě zaměstnavatel přeřadí na jinou pozici?

zůstává mi stejný plat,když mě zaměstnavatel přeřadí na jinou pozici?do jaké výše?

Odpovědi
Drap

Záleží na smlouvě., jakou máš se zaměstnavatelem sjednanou. Pokud tě přeřazuje na stejnou pozici, nebo srovnatelnou, lze předpokládat, že ti zůstane i plat. Pokud na úplně jiné místo, tak se vše řídí smlouvou, nebo případnou dohodou.

ivzez

Ptáte se sice na plat, ale v soukromé sféře jde o smluvní mzdu.
Pracujete-li v soukromé sféře, bude záležet na tom, jakou mzdu si se zaměstnavatelem sjednáte.

Pokud pracujete ve státní správě nebo neziskovce, půjde o plat v závislosti na tom, do které platové
třídy je stávající a nová pozice zařazena (třída se řídí nejobtížnější prací, kterou budete vykonávat.

Pro úplnost dodám, že Vás zaměstnavatel nemůže přeřadit na jinou pozici bez Vašeho souhlasu.