Lucecita

Zučtovací období

Do kdy nejpozděj je zaměstnavatel povinný mě vydat potvrzení o ročním příjmu pro učeli vrácení daní,tak abych to stihla v pořádku podat na patřičný uřad já.Cuká se,co v takovém případě dělat?Díky

Odpovědi
standa

Do 15.2.2010

Upravuje to Zákon o daních z příjmu (§ 38ch, odst. 1)

A ještě pro zajímavost přikládám info, kdy zaměstnanec MŮŽE požádat o roční zúčtování:

  • Měl ve zdaňovacím období příjmy jen od jednoho plátce.
  • Pobíral příjmy od více plátců, ale jednotlivé zaměstnavatele ve zdaňovacím období měl postupně za sebou.
  • Podepsal u všech těchto plátců prohlášení k dani podle § 38k odst. 4 a odst. 5 ZDPř a to po nástupu k plátci do 30 dnů.
  • Neuplatňoval odečet úroků z hypotečního úvěru banky.
  • Písemně požádal o roční zúčtování posledního z plátců daně ve zdaňovacím období, nejpozději do 15. února po skončení posledního zdaňovacího období.
  • Nepodal nebo není povinen podat daňové přiznání.