Avatar uživatele
annas

Zúčastníte se ankety o 7 divů Česka?

Anketu vyhlašuje ČT. Pořad chce zábavnou formou vyzdvihnout to, co může český národ nabídnout světu z historie i současnosti. Je nominováno 50 divů v kategoriích: Města a místa, Objevy a vynálezy, Umění a kultura, Výkony a rekordy, Hlas lidu.

Zajímá mě, koho nebo co byste vybrali z nominací v kategorii Hlas lidu.

Uvádím abecední seznam nominací:

1. Jára Cimrman, 2. Korunovační klenoty, 3. Vamberecká krajka, 4. Staroměstský orloj, 5. Český kubismus, 6. T. G. Masaryk, 7. K. Gott, 8. T. Baťa, 9. Švejk J. Haška, 10. Vinné sklípky.

Doplňuji:
V naší minianketě zvítězil podle počtu udělených bodů T. G. Masaryk. Jsem zvědavá, koho vyberou ostatní občané. Výsledek se dozvíme v červnu,.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, fortin, Jahoda, vagra, kokoťenko, rynek878, Drap, anonym, zjentek, gagaga před 5094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

To je těžká volba,já bych volila v tomto pořadí…1. Korunovační klenoty,2. Sta­roměstský orloj,3. Švejk J. Haška,ale jak píšu těžká volba,třeba Jára Cimrman,to je legenda, Gott,toho miluje manžel a lepší zpěvák není, Masaryk je bez diskuze. Trochu mě v souvislosti s vinnými sklípky mrzí,že tam nejsou pivovary. Český kubismus,mě nenadchnul.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

já mám jednoho favorita, a to „T. G. Masaryka“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Vzhledem k možnostem nominačního seznamu a k naší české mentalitě,bych volil pořadí našich skvostů o které jsme ještě nepřišli:
ŠVEJK
CIMRMAN
VINNÉ SKLÍPKY
Mohli bychom světu také nabídnout naše současné skvosty a nechlubit se jenom minulostí:český poslanec,český úředník,český policista, apd.
Ti jsou taky jedineční,ale to by musela být zřízena ještě jedna kategorie,kterou by si lidé pojmenovali sami.To by bylo maso!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Protože pocházím z moravy a vím že tu máme velmi dobré víno tak bych dala Vinné sklípky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luss

Kategorie Hlas lidu, je dost nesouroda… ucastnit se nebudu, ale kdyby ano, radila bych je takto:

  1. Korunovacni klenoty
  2. T.G.Masaryk
  3. Vahala bych mezi Staromestskym orlojem a Ceskym kubismem
  4. viz 3)
  5. Vamberecka krajka
  6. Vinne sklipky
  7. Švejk X Jara Cimrman
  8. viz 7)
  9. T.Baťa
  10. K.Gott

Kazda z tech nominaci tam vicemene patri, a kazdy mame slabost pro neco/nekoho jineho…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RAB

T. G. Mararyk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Jelikož mám mnoho známých na Moravě a vím, že tam je velice dobré víno, dala bych Vinné sklípky. Poté by u mě byly na druhém místě Korunovační klenoty 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Já bych na 1. místo umístila Korunovační klenoty,na 2. Staroměstský orloj a
na 3.Vambereckou krajku.Mezi osobnostmi bych vybrala Karla IV.a sklípky s dobrým vinným mokem u mně vyhrávají i bez soutěže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek