annas

Zúčastníte se ankety o 7 divů Česka?

Anketu vyhlašuje ČT. Pořad chce zábavnou formou vyzdvihnout to, co může český národ nabídnout světu z historie i současnosti. Je nominováno 50 divů v kategoriích: Města a místa, Objevy a vynálezy, Umění a kultura, Výkony a rekordy, Hlas lidu.

Zajímá mě, koho nebo co byste vybrali z nominací v kategorii Hlas lidu.

Uvádím abecední seznam nominací:

1. Jára Cimrman, 2. Korunovační klenoty, 3. Vamberecká krajka, 4. Staroměstský orloj, 5. Český kubismus, 6. T. G. Masaryk, 7. K. Gott, 8. T. Baťa, 9. Švejk J. Haška, 10. Vinné sklípky.

Doplňuji:
V naší minianketě zvítězil podle počtu udělených bodů T. G. Masaryk. Jsem zvědavá, koho vyberou ostatní občané. Výsledek se dozvíme v červnu,.

Nejlepší odpověď
kropitko

To je těžká volba,já bych volila v tomto pořadí…1. Korunovační klenoty,2. Sta­roměstský orloj,3. Švejk J. Haška,ale jak píšu těžká volba,třeba Jára Cimrman,to je legenda, Gott,toho miluje manžel a lepší zpěvák není, Masaryk je bez diskuze. Trochu mě v souvislosti s vinnými sklípky mrzí,že tam nejsou pivovary. Český kubismus,mě nenadchnul.

Další odpovědi
rynek878

já mám jednoho favorita, a to „T. G. Masaryka“

vagra

Vzhledem k možnostem nominačního seznamu a k naší české mentalitě,bych volil pořadí našich skvostů o které jsme ještě nepřišli:
ŠVEJK
CIMRMAN
VINNÉ SKLÍPKY
Mohli bychom světu také nabídnout naše současné skvosty a nechlubit se jenom minulostí:český poslanec,český úředník,český policista, apd.
Ti jsou taky jedineční,ale to by musela být zřízena ještě jedna kategorie,kterou by si lidé pojmenovali sami.To by bylo maso!

panenka

Protože pocházím z moravy a vím že tu máme velmi dobré víno tak bych dala Vinné sklípky.

Luss

Kategorie Hlas lidu, je dost nesouroda… ucastnit se nebudu, ale kdyby ano, radila bych je takto:

  1. Korunovacni klenoty
  2. T.G.Masaryk
  3. Vahala bych mezi Staromestskym orlojem a Ceskym kubismem
  4. viz 3)
  5. Vamberecka krajka
  6. Vinne sklipky
  7. Švejk X Jara Cimrman
  8. viz 7)
  9. T.Baťa
  10. K.Gott

Kazda z tech nominaci tam vicemene patri, a kazdy mame slabost pro neco/nekoho jineho…

RAB

T. G. Mararyk

Jahoda

Jelikož mám mnoho známých na Moravě a vím, že tam je velice dobré víno, dala bych Vinné sklípky. Poté by u mě byly na druhém místě Korunovační klenoty 🙂

lorja

Já bych na 1. místo umístila Korunovační klenoty,na 2. Staroměstský orloj a
na 3.Vambereckou krajku.Mezi osobnostmi bych vybrala Karla IV.a sklípky s dobrým vinným mokem u mně vyhrávají i bez soutěže.