Miroslavst

Zúčastnili jste se nějaké charitativní aukce? Jaké? Co značí význam slova charita?

Přišla mi sms, tak se ptám co je to charita?
Vas mobil
byl vybran nasim pocitacem k dani do aukce. Vydrazene penize
poputuji na konto ROMOVE V NOUZI.

Nejlepší odpověď
BEAES

Charita (z latinského výrazu caritas = slitování, smilování) obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocným a podobně. V praxi může nabývat různých forem, peněžitými i věcnými dary počínaje až po práci vykonávanou zdarma pro nějakou dobročinnou, humanitární či charitativní organizaci.

Tak se nad nimi smiluj, vždyť oni trpí!

Další odpovědi
hanulka11

•Charita (z latinského výrazu caritas = slitování, smilování) obvykle označuje dobrovolné dobročinné akce na pomoc trpícím lidem, dětem, starým lidem, sociálně slabým, nemocným a podobně.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Charita&sa=X&e­i=xrQYTZWYH9C48gP9u­IGFBw&ved=0CBoQ­kAE

panenka

Charita je dobročinnost, praktická láska k blížnímu v křestanském smyslu.Každý rok se u nás vybírají peníze které pak charita rozdá těm co to potřebují já přispívám už 10 let

Radak

Já mám doma vždy několik složenek pro různé charitativní organizace a mezi nimi losuji, kam pošlu peníze. Takže ano, ale musí zbýt pro moje děti.