iceT

Zuby si asi čistí většina lidí,ale víte

odkud pochází první zmínka o zubní pastě?

Nejlepší odpověď
hanulka11

První zmínky o zubní pastě pochází z Egypta, a to ze 4. století př. n. l. Skládala se z soli, pepře, mátových listů a květů kosatce. Římané používali zubní pastu, jejíž hlavní složkou byla lidská moč; protože moč obsahuje amoniak, který je velmi účinný pro bělení zubů. V 18. století se v Americe používala pasta ze spáleného chleba.

Zubní pasta a pudr se rozšířily až v 19. století, kolem roku 1800 se používal zubní kartáček pouze s vodou. Kolem roku 1900 se začala zubní pasta vyrábět z peroxidu vodíku a sody, ale až do první světové války nedosáhla popularity zubního pudru ( zpravidla domácí výroby: z křídy, rozdrcených cihel a soli). V roce 1914 se do zubní pasty začal přidávat fluorid

Zdroj: http://www.eko­zena.cz/index­.php?pg=krasa--ekozena-cz-prirodni-zubni-pasty

Další odpovědi
ivuskach

Z Egypta.