Deli

Zubní pasty s bělícím účinkem – jakou máte zkušenost?

Nemůže jejich soustavné použivání zubům škodit?
Je lepší používat jednu zubní pastu dlouhodobě, nebo je střídat?
Podle čeho vybíráte zubní pastu Vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Z 80 % pouzivam zubni pastu bez fluoru. Jsou to bylinky ( ultra star ) . Ale jsou ruzne druhy. Prodavaji i napr. v Globusu. -iv-

Další odpovědi
terry

Velmi dobrou 🙂.
Protože není pasta jako pasta.
dědapetr – bělící zubní pasty obsahují často abrazivní částice, ale ne všechny.
Některé obsahují např. peroxid (kysličník). Ten, jak známo, narušuje zubní sklovinu. Navíc časem ze zubní pasty vyprchá ( při otvírání) a tak účinky (naštěstí) mizí.
Jsou ale i kvalitní bělící pasty neabrazivní a bez přídavku peroxidu. Navíc ani chuť ne nám neomrzela.
A střídání zubních past se doporučovalo dříve. Stejně jako třeba kosmetika. Bylo to proto, že některé byly bělící, jiné obsahovaly více floru, další byly zaměřeny na prevenci zub.kazu. Dnes ale jsou pasty – vícefunkční 🙂. Ale jasně, že ne všechny 🙂.

casey

my to nahodne stridame. Jednou belici, jindy jinou. Sice tihnu k belici (cloveku casem zuby neblednou, navic kavy atd.), ale nemuzu rict, ze bych nekdy pozoroval nejaky ucinek.
Muzu si jen rict, treba by to bylo horsi.

dědapetr

Existuje však výjimka, u které byste měli být s dlouhodobým používáním opatrní. Jde o pasty bělicí. Jak prokázal už zmiňovaný test, velké zázraky se od nich nedají čekat. A to platí nejen pro lidi, kteří mají zbarvení zubů dané geneticky, tak pro ty, u kterých vzniklo vlivem kouření nebo příliš častým pitím kávy. Tyto pasty fungují tak, že jejich abrazivní, tedy obrusní částice odstraňují lépe plak z povrchu zubů. Pokud je použijete jen občas, nic s tím nezískáte, ale ani nezkazíte. „Při dlouhodobém používání může dojít k ústupu dásní a ztrátě skloviny u krčku,“ varuje Jan Stuchlík.

Pokud tedy chcete udělat něco pro své zuby, zjistěte si u svého stomatologa, jak je správně čistit. Ušetříte si tím nemalé peníze!

http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/17880-zubni-pasty-neutracejte-zbytecne

anonym

Jedinou zkušenost s bělícími pastami mám s jejich vyšší cenou.Na rozdíl od-iv-,nemám ráda bylinné pasty.Můj dentista říkal.že nejlepší jsou na zoubky právě pasty,které obsahují fluor,tak podle toho vybírám.Příchutě střídám.

Ing.internet

bělící pasty jsou jen reklamní trik. Používám lepší pasty i s bělícím účinkem, ale zuby to nevybělý. Spíš mi jde o to, aby to bylo kvalitnější, než obyčejné pasty. Myslím, že se vyplatí do zubů investovat více peněz do čištění, než za zubaře-

anonym

Opět opakovaně opakovaná tatáž otázka.
Někdo je prostě nenapravitelný ignorant.
Chudák Kerberus už jen zoufale přihlíží jak dokáží být lidé neukáznění a nepoučitelní.
Viz odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejlepsi-belici-zubni-pasta