Avatar uživatele
Rohlik

Ztvrdlo mi pečivo v chlebníku. Co dělám špatně?

Kdesi jsem četl, že nebalené pečivo se nemá doma skladovat v igelitových sáčcích, ale má se vybalit a uložit třeba do chlebníku. A tak jsem tak učinil. Část pečiva jsem nechal v původním igelitovém sáčku a část jsem vybalil a umístil do svého dřevěného chlebníku.
Po 24 hodinách bylo pečivo, které bylo vybaleno, již dost tvrdé – nejedlé, zatímco pečivo v sáčku se jíst ještě dalo.

Co dělám špatně?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, autacek před 2502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nepíšeš s jakým pečivem jsi experimentoval. Moje zkušenost je následující: jde-li o snadno vysychající rohlíky, pak vydrží dejme tomu tak do 12ti hodin, ale je pořád dobré, křupavé. Pokud jsou v mikrotenovém sáčku, tak sice nevyschnou ani po 24 hodinách, ale za to jsou „gumové“ Chleba přechovávám v sáčku a vydrží bez následků nejmíň 48 hodin i déle, podle kvality (lepší je kváskový, nebo bramborový chleba). Chlebníky jsou podle mně na prd. Přechovávání v ledničce nebo mrazáku je pak úplně jiná kapitola.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Po vyndání z mikroténu byste měl pečivo
zabalit do lněné utěrky.

S bílým pečivem zkušenost nemám,
ale u chleba to funguje.

A pozor na to, že by se pečivo nemělo
skladovat společně s chlebem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Zabalit do utěrky. Použít ln, nebo bavlnu. Záleží i na pečivu. Bohužel v dnešních pečivech je kde co a tvrdnou velice rychle. Pokud si upeču svůj chleba, vydrží bez problémů v utěrce týden a stále se dá bez problémů jíst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nesnědl jsi ho včas. Rohlík koupený ráno, večer již moc rohlík nepřipomíná.
Chleba je na tom o něco lépe a ten sáček to chce. Chléb a bílé pečivo své předchůdce již nepřipomínají ani vzhledem, načež chutí. Abych nebyl jenom pesimista, na dobrý chléb se občas narazí, ale ta dobrá kůrka bohužel chybí!!
Kdo pamatuje, ví o čem píši. Stačí si vzpomenout na nádhernou vůni, která se dříve linula v okolí pekáren.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dvorka88

Myslíte si, že je rozdíl i v tom, jaký chlebník si člověk koupí? Jako v materiálu?

Avatar uživatele
Novotttnajan

Zcela určitě v tom rozdíl je, protože jsem jich vyzkoušela už několik a nejdéle se mi zdá, že pečivo vydrží v bambusovém chlebníku. Sehnala jsem dostatečně prostorný bambusový chlebník, kde není problém udržet čerstvé pečivo i 4 dny

Avatar uživatele
Dvorka88

V bambusovém chlebníku? Jak vypadá bambusový chlebník? Kde se dá koupit? Čtyři dny mi totiž přijde jako opravdu hodně.

Avatar uživatele
Novotttnajan

Také by mne to nikdy nenapadlo, ale opravdu se v bambusovém chlebníku dokáže pečivo udržet dlouho čerstvé. Podívejte se na stránky obchodu doleo .cz, kde jsem ho kupovala. Sehnala jsem ho tam pod tisícovku a mají tam na výběr z více velikostí a tvarů bambusových chlebníků

Avatar uživatele
mosoj

O ručně dělaném rohlíku ani nemluvím. Nyní je to naseknutý váleček.

před 2501 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek